• Co sprawia, że ebooki są takie atrakcyjne?

  Możliwość komentowania Co sprawia, że ebooki są takie atrakcyjne? została wyłączona
  6 października, 2020 /  Księgarnia

  Jeszcze kilka lat temu novum, do którego sceptycznie podchodzili miłośnicy tradycyjnych papierowych książek. Dziś właściwie wszystkie pozycje dostępne są również w wersji elektronicznej. Ludzie pokochali ebooki. Dlaczego?

  Cały księgozbiór w kieszeni

  To naprawdę fantastyczne, że w pamięci niewielkiego urządzenia mogą zmieścić się tysiące tytułów. W dowolnym miejscu i czasie, można wybierać z najróżniejszych możliwości. Niezależnie od tego, czy człowiek znajduje się w pociągu, samolocie, na promie, czy na statku kosmicznym. Kiedy ma się ochotę na przeczytanie jeszcze czegoś innego, wystarczy wejść na stronę księgarni, wybrać ebooka, zapłacić i po chwili już można delektować się lekturą nowo zakupionej pozycji wydawniczej.

  Brak odpowiedniego oświetlenia to nie problem

  Zarówno urządzenia mobilne, takie jak tablety czy smartfony, na których oczywiście również można czytać e-booki, jak i czytniki ebooków są wyposażone w podświetlane ekrany. Czytelnik nie musi więc zbytnio przejmować się tym, czy akurat ma dostęp do odpowiedniego oświetlenia. Kiedyś trzeba było ukrywać się pod kołdrą z książką i latarką, żeby nie pobudzić np. rodzeństwa. Dziś wystarczy dyskretnie przesuwać palcem po czytniku lub telefonie.

  Posted by admin @ 10:33 am

Comments are closed.