• Czajniki – ważne parametry

  Możliwość komentowania Czajniki – ważne parametry została wyłączona
  20 grudnia, 2021 /  AGD
  czajniki

  Podczas zakupu czajnika trzeba zwrócić uwagę na ważne parametry, jakie wpłyną na nasz komfort każdego dnia. O czym pamiętać? Gdzie dokonać zakupu? Na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę?

  Moc czajnika

  Okazuje się, że kluczową cechą czajnika jest jego moc. Od niej zależy, jak szybko zagotujemy wodę. Dobrać warto taki czajnik, jaki ma wysoką moc. W przypadku elektrycznego czajnika uznaniem cieszy się 2000 W. Wtedy ugotowanie wody zajmuje nie więcej niż 2 minuty. Sprzęt o mocy niższej sprawdzi się wtedy, gdy rzadko zaparzamy wodę i chcemy zmaksymalizować oszczędności. Nie od dziś wiadomo, że wyższa moc przełoży się na większy koszt zużycia prądu. 

  czajniki

  Pojemność czajnika i filtry

  Kolejna ważna kwestia to pojemność czajnika. Dla jednej osoby dobre będą 1-litrowe urządzenia, a dla dużej rodziny dobrać można nawet 2 lub 3 litry. Podczas wakacyjnych wojaży z pewnością wybierzemy 0,5 litrowe czajniki. W wielu miastach woda jest tak czysta, że można ją pić z kranu. Jednakże przydatne są urządzenia z filtrami, jakie zapobiegną osadzaniu się kamienia. W tym przypadku do wyboru mamy:

  • filtry węglowe – usuwają nieprzyjemne zapachy i drobne zanieczyszczenia,
  • filtry z siateczki stalowej – działają efektywnie,
  • filtry z siateczki nylonowej – najpopularniejsza i najtańsza opcja. Zatrzymuje jedynie większe zanieczyszczenia. 

  W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się elektryczne czajniki, które działają wydajnie oraz sprawnie. Producenci oferują tak wiele materiałów i kolorów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup czajnika tutaj, gdzie bogata oferta daje wiele możliwości. 

  Posted by admin @ 8:46 am

Comments are closed.