• Czy ubrania robocze poprawiają komfort pracy?

  Możliwość komentowania Czy ubrania robocze poprawiają komfort pracy? została wyłączona
  15 lipca, 2022 /  BHP
  Czy ubrania robocze poprawiają komfort pracy

  W każdej pracy są potrzebne odpowiednie narzędzia. Piekarz nie upiecze chleba bez dobrego pieca, fryzjer nie obejdzie się bez nożyczek, a chirurg bez skalpela nie pomoże ocalić życia pacjenta. Dlatego chcąc wykonywać dobrze swoje zadanie, musimy być dobrze wyposażeni. Jednak oprócz narzędzi, których używamy, potrzebne jest także dodatkowe odzienie. 

  Ubrania robocze niezbędne w miejscu pracy

  Każdy, kto kiedykolwiek przeżył przygodę pracy na budowie wie, że odpowiednie ubrania mogą nieraz uratować z opresji, oparzeń słonecznych czy uszkodzeń skóry. Odpowiedzialny pracownik nie wejdzie na plac budowy w klapkach i koszulce na ramiączkach. Odpowiedni ubiór to podstawa bezpiecznej i wydajnej pracy, na co powinien zwracać uwagę również kierownik budowy.

  Dostęp do ubrań roboczych

  W dzisiejszych czasach wybór odzieży roboczej jest wręcz ogromny. Sklepowe półki uginają się od wszelakich produktów w znacznym przedziale cenowym. Spodnie mają wiele fasonów. Krótkie czy długie, z kieszeniami, klamerkami na narzędzia, cienkie lub te ocieplane na zimniejsze dni. Ważne jest, aby zwracać uwagę na materiał, aby nie był zbyt sztuczny i pozwalał skórze oddychać podczas ciężkiej fizycznej pracy. Ciepły polar to nieraz przywilej w firmach budowlanych, a to on chroni w chłodniejsze pory roku przed wychłodzeniem. Duży asortyment znajdziesz pod adresem https://www.bhp-gabi.pl/k1,odziez-robocza.html.

  Najważniejsze oczywiście jest nakrycie głowy, chroniące ją przed uszkodzeniem w czasie pracy. Oprócz kasków możemy znaleźć na przykład czapki z daszkiem wyposażone w dodatkową, twardą ochronę. 

  Wiadomym jest, że praca na budowie wymaga wytrzymałości w różnych warunkach,  nie tylko tych słonecznych. Z tego względu dobrze jest posiadać w swojej szafie odzież przeciwdeszczową. 

  Zatem jeśli wiążemy przyszłość z branżą budowlaną, nie ma sensu oszczędzać na odzieży roboczej. Dobrej jakości kurtka będzie więcej warta niż kilka byle jakich bluz, które trzeba będzie wymienić po kilku tygodniach pracy, a wzmacniane nakrycie głowy może uratować nasze życie. 

  Posted by admin @ 10:17 am

Comments are closed.