• Dostawca kwiatów – kurier na specjalne zamówienia

  Możliwość komentowania Dostawca kwiatów – kurier na specjalne zamówienia została wyłączona
  30 czerwca, 2015 /  Kwiaty

  Kim jest dostawca kwiatów?

  Dostawca kwiatów to pracownik kwiaciarni wysyłkowych, internetowych zajmujących się dowozem wiązanek, bukietów pod wskazany adres niezależnie od siedziby odbiorcy. Zamawiając bukiet na specjalną okazję za pośrednictwem kwiaciarni, dostawca jest zobowiązany do dostarczenia kwiatów pod wskazany adres.

  Jakich zasad powinien przestrzegać dostawca?

  Dostawca kwiatów powinien przestrzegać przede wszystkim terminowości dostaw przy zachowaniu pewności zamówienia w celu uniknięcia przyszłych reklamacji. W pracy dostawcy bardzo ważny jest czas dostawy, który w większości przypadkach jest gwarantem zadowolenia klienta. Jakość zamówienia i szybkość dostarczenia to najważniejsze z założonych celów. Atutem dostawcy będzie także profesjonalna obsługa klienta ponieważ wręcza on zamówienie bezpośrednio do nadawcy, gdzie liczy się pierwsze wrażenie. Zachowanie klasy i dostarczenie zamówienia bez jakichkolwiek zarzutów może zaowocować kolejnymi zleceniami dla kwiaciarni i jej dostawców w przyszłości.

  Jak wyglądają inne obowiązki dostawców kwiatów?

  Dostawca kwiatów może również zajmować się transportem kwiatów i innego asortymentu ogrodniczego dla poszczególnych przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą hurtową i detaliczną. Oni kolejno sprzedają swój asortyment dla klientów detalicznych (np. ogrodników czy bezpośrednio dla kwiaciarń).

  Jak wygląda dostawa kwiatów do adresata?

  Kwiaty żywe, doniczkowe, sztuczne oferowane przez hodowców transportowane są do poszczególnych klientów z zachowaniem odpowiednich warunków by zapobiec ewentualnym uszkodzeniom, a w konsekwencji reklamacjom. Transport odbywa się dzięki wykorzystaniu specjalnych aut dostawczych umożliwiających przewóz zamówienia dostosowanego do jego rozmiarów. Każdy fachowy dostawca kwiatów powinien dokładnie zaplanować trasę podróży jeśli zależy mu na czasie i zachowaniu profesjonalizmu reprezentowanej przez niego firmy. Dostawca odgrywa bardzo istotną rolę w tzw. sieci dostaw, która składa się z wielu łańcuchów, będących powiązaniem między kwiaciarniami w przypadku zamówień zagranicznych.

  Kiedy możemy spodziewać się dostawy kwiatów?

  Najczęściej na terenie kraju, kwiaty są doręczane w ciągu 24 godzin, a bukiety wraz z upominkami do 48 godzin. Kwiatowe przesyłki zagraniczne wymagają zaś więcej czasu i ich dostawa zajmuje do 24 godzin, o ile zamówienie zostanie złożone pomiędzy godziną 9:00 a 18.00. Warto sprawdzić na stronie internetowej wybranej przez nas kwiaciarni, jak czasowo zaplanowana jest dostawa kwiatów i warunki reklamacji aby uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości.

  Jak wygląda reklamacja kwiatów?

  Większość kwiaciarni gwarantuje świeżość kwiatów ciętych przez ok. 3 dni o ile będą pielęgnowane w odpowiedni sposób. Warto pamiętać, iż odbiór kwiatów z rąk dostawcy oznacza ich akceptację dlatego ewentualne uwagi należy natychmiast zgłaszać. Często adresat zamówienia może określić jakość i świeżość kwiatów na druku potwierdzenia odbioru otrzymanego od dostawcy. Reklamacje najczęściej powinny zostać złożone w ciągu 24 godzin od terminu doręczenia.

  Posted by admin @ 3:53 pm

Comments are closed.