• Eksploatacja drukarki HP2710

  Możliwość komentowania Eksploatacja drukarki HP2710 została wyłączona
  22 października, 2021 /  Drukarki
  drukarki HP2710

  Posiadając drukarkę, największym kosztem eksploatacyjnym jest tusz. W przypadku drukarek HP mamy do wyboru tusze oryginalne i zamienniki. Jaki zatem wybrać tusz do drukarki HP 2710?

  Wydajne drukarki HP2710

  Oryginalne tusze XXL pozwalając wydrukować około 440 stron (drukując rzeczy kolorowe ta ilość spada do 240). Kupując komplet tuszów zapłacimy około 170 zł. Nie ma wtedy powodów do niepokoju o jakość materiałów użytkowych, mamy pewność że tusze będą dobrane odpowiednio i zapewnią wysoką jakość drukowania.
  Możemy zdecydować się też na zakup tuszów mniejszych lub także samego czarnego. Najtańsze oryginalne tusze kosztują 50-60 zł, a ich wydajność wynosi zaledwie 120 stron.

  Zamienniki tuszów do drukarki HP Deskjet 2710 pozwalają wydrukować nawet 1000 stron bez wymiany tuszu, Zestaw zamienników kosztuje około 240 złotych. Należy jednak uważać na podejrzanie tanie produkty, brak opisu lub marki zamiennika – może to zwiastować problemy z kompatybilnością. Kupując tusz z niepewnego źródła możemy doświadczyć problemów z rozpoznaniem kartridżów przez urządzenie, braku pomiaru pozostałej ilości tuszu lub niskiej wydajności.

  Wymiana tuszu

  drukarki HP2710

  Sam proces wymiany tuszu w drukarce HP Deskjet 2710 jest intuicyjny i opisany dokładnie w instrukcji urządzenia. Aby wymienić tusz wystarczy otworzyć klapę przednią drukarki, następnie klapkę za którą są schowane tusze. Naciskając je delikatnie od góry spowodujemy ich wyskoczenie z mechanizmu, następnie wystarczy wsunąć nowy tusz i zamknąć obie klapki. Proces nie różni się pomiędzy wymianą tuszu oryginalnego i zamiennika.

  Jaki w takim razie wybrać tusz do drukarki HP Deskjet 2710? Koszt wydruku jednej strony używając oryginalnego tuszu wynosi około 39 groszy. Używając zamienników możemy wydrukować jedną stronę już za 26 groszy. Uważając na jakość zamienników na pewno opłaci się kupowanie zamienników.

  Posted by admin @ 2:30 pm

Comments are closed.