• Jak kupić taniego laptopa?

  Możliwość komentowania Jak kupić taniego laptopa? została wyłączona
  7 października, 2020 /  Laptopy

  Laptopy, czyli komputery przenośne, to rewelacyjne urządzenia, które charakteryzują się naprawdę niezwykłą wygodą ich używania. Niestety ich bardzo dużą wadą jest wysoka cena. Sprawia to, że mało kto jest w stanie sobie pozwolić na taki sprzęt. Jak się jednak okazuje, jest kilka sposobów na to, aby wejść w posiadanie całkiem niezłej jakości laptopa, za stosunkowo niewielką cenę.

  Komputery z drugiej ręki

  Jeśli chce się kupić laptop tani, a nadal całkiem dobry, poleca się zamiast kupowania nowego urządzenia wybranie czegoś z oferty modeli używanych. Na rynku jest pod dostatkiem komputerów z drugiej reki, które charakteryzują się różnymi cechami w postaci parametrów, ceny i co najważniejsze, śladów zużycia.


  Niestety dochodzi się tym momencie do dużej wady takich komputerów, czyli ryzyka kupienia sprzętu słabej jakości i zwyczajnie mocno wyeksploatowanego. Nigdy bowiem nie wiadomo, jak ktoś się z takim komputerem obchodził, w jakich pracował warunkach, czy też innymi słowy, jak jego poprzedni użytkownik o niego dbał. Może się bowiem okazać, że kupiony sprzęt nie podziała zbyt długo i szybko się zepsuje.

  Laptopy po leasingowe

  Nie oznacza to jednak tego, że wszystkie komputery z rynku wtórnego są nic niewartym złomem. Istnieje dość duża oferta komputerów po leasingowych, które jakością niewiele odbiegają od tego, co można spotkać w sklepach ze sprzętem całkowicie nowym. Czym zatem są takie komputery?


  Laptopy poleasingowe to sprzęt, który był używany przez pracowników danej firmy, która kupiła komputer w leasingu. Najczęściej jest to czas około 2-3 lat. Po zakończeniu leasingu sprzęt jest sprzedawany, a na jego miejsce kupowany nowy, również na leasing. Oznacza to, że używane komputery z taką przeszłością są po pierwsze dość nowe, ponieważ mogą mieć zaledwie dwa lata. Co więcej, ma się pewność, że były używane w odpowiedni sposób, gdyż była to własność firmy, która zapewne po pierwsze odpowiednio dbała o swój sprzęt, a po drugie cały czas go serwisowała. Jeśli więc chce się kupić tanio dobry komputer przenośny, poleca się szczególnie to źródło.

  Posted by admin @ 3:42 pm

Comments are closed.