• Jaka kuweta dla kota jest najlepsza?

  Możliwość komentowania Jaka kuweta dla kota jest najlepsza? została wyłączona
  2 listopada, 2021 /  Zwierzęta
  kuweta dla kota

  Kot w domu daje mnóstwo radości wszystkim domownikom. Wszystkim też potrafi sprawić wiele kłopotów. Jak większość z nas bowiem wie, koty to najwięksi indywidualiści w świecie domowych zwierzaków. Są wybredne i charakterne. A do tego kochają czystość i wygodę. Dlatego tak ważna jest odpowiednia i dopasowana do indywidualnych potrzeb zwierzęcia kuweta dla kota.

  Po co nam kuweta dla kota?

  W odróżnieniu od psów, koty nie wymagają od swoich opiekunów regularnych spacerów. Swoje fizjologiczne potrzeby mogą załatwiać w domu. Z tym że nie byle gdzie. Podobnie, jak i koty dzikie, tak i domowe mruczki potrzebują miejsc miękkich, ustronnych i w sposób optymalny osłoniętych przed potencjalnymi zagrożeniami. Swoje odchody zakopują w podłożu i dzięki temu maskują swoje zapachy. Właśnie dlatego w każdym domu, w którym jest kot, potrzebna jest także i kuweta dla kota. W dodatku nie byle jaka, ale taka, którą czworonóg sam zaakceptuje.

  Jaka kuweta dla kota będzie najlepsza?

  Odpowiedź jest prosta – taka, która odpowiadać będzie kotu. W sklepach zoologicznych znajdziemy kilka odmian toalet dla naszych zwierzaków:

  • otwarta kuweta dla kota (do kupienia w sklepie E-SAS)
  • zamykana (kryta) kuweta
  • kuweta przesiewowa (z sitkiem do oddzielania nieczystości)
  • elektroniczna kuweta samoczyszcząca

  Z punktu widzenia omówionych wcześniej potrzeb kota najlepsza powinna być kuweta otwarta. Zapewnia ona bowiem możliwość obserwowania otoczenia. Ustawiona w bezpiecznym i oddalonym od domowego zgiełku miejscu, wystarczy większości kotów. Jednak i wśród nich znajdą się  takie, dla których lepsze będą pozostałe rodzaje. Metodą prób i błędów dojść można do tego, która kuweta okaże się tą idealną. 

  Posted by admin @ 2:12 pm

Comments are closed.