• Jakie istnieją zamienniki cukru?

  Możliwość komentowania Jakie istnieją zamienniki cukru? została wyłączona
  2 stycznia, 2023 /  Zdrowie
  zamiennik cukru

   Zamienniki cukru są doskonałym narzędziem dla tych, którzy chcą zmniejszyć ilość cukru, który spożywają na co dzień. Nie tylko mogą one pomóc w zmniejszeniu spożycia cukru, ale również mogą pomóc ludziom cieszyć się słodkimi smakołykami bez konieczności martwienia się o poziom cukru lub ilość spożywanych kalorii.

   Jakie wyróżniamy zamienniki cukru?

     Zamienniki cukru występują w różnych formach, od wysoko rafinowanych sztucznych substancji słodzących do naturalnych substancji słodzących, takich jak miód i nektar z agawy. Sztuczne słodziki, takie jak:
  -aspartam
  -sukraloza 
  -acesulfam potasu
  są najczęściej stosowanymi substytutami cukru. Substancje te są wielokrotnie słodsze od zwykłego cukru i mają mało kalorii, więc są doskonałym wyborem dla osób chcących ograniczyć spożycie cukru. Z drugiej strony, naturalne substancje słodzące nie są tak słodkie jak sztuczne substancje które słodzą i mogą zawierać trochę kalorii, ale mają pewne wartości odżywcze. Miód, na przykład, ma pewne przeciwutleniacze i był używany do celów leczniczych przez wieki. Nektar z agawy to kolejny popularny naturalny słodzik, ponieważ ma niski indeks glikemiczny i niektóre minerały, takie jak żelazo i wapń. Zamienniki cukru mogą być stosowane na wiele sposobów, od pieczenia do słodzenia napojów. 

  zamienniki cukru

  Jaki wybrać zamiennik cukru?

    Wybierając sprawdzone zamienniki cukru, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj słodzika, smak, jego stosunek ceny do ilości. Dobrym sposobem jest kupowanie danej substancji i próbowanie, jaka jest w smaku. Dla niektórych aspartam będzie dobry, a niektórzy będą woleli słodzić erytrytolem. Zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem, ograniczenie spożycia cukru niesie za sobą szereg pozytywnych korzyści dla organizmu, bez konieczności braku spożywania słodkich potraw, ciast, wypieków i ogólnopojętych słodyczy.

  Posted by admin @ 7:26 am

Comments are closed.