• Kasetka na pieniądze – dlaczego warto ją mieć i jaką wybrać?

  Możliwość komentowania Kasetka na pieniądze – dlaczego warto ją mieć i jaką wybrać? została wyłączona
  4 sierpnia, 2021 /  technologia

  W wielu firmach, zwłaszcza w punktach handlowo-usługowych, stale przechowywane są środki finansowe w postaci gotówki. Niestety wielu przedsiębiorców decyduje się na przechowywanie pieniędzy w zwykłych szafkach. W punkach handlowych na noc środki często zostawiane są w zwykłej kasie. Trzeba jasno powiedzieć, że nie jest to zbyt dobry pomysł. Jeśli doszłoby do włamania, pieniądze przechowywane w taki sposób mogą stać się łatwym łupem złodzieja. Rozwiązaniem może być tu kasetka na pieniądze.

  Dlaczego warto posiadać kasetkę na pieniądze?

  Jak wspomniano, przechowywanie gotówki w zwykłej szafce nie jest najlepszym sposobem na ich zabezpieczenie. Zdecydowanie lepiej pod tym kątem sprawdzają się kasetki na pieniądze. Z pewnością stanowią one skuteczniejszą formę zabezpieczenia środków finansowych przed ewentualną kradzieżą. Co ważne, na rynku dostępne są różne modele kasetek na gotówkę.

  Przede wszystkim różnią się one od siebie swoją wielkością oraz kształtem. Wykonywane są również z różnych materiałów. Dzięki temu możliwy jest wybór takiej kasetki, która najlepiej spełnia indywidualne potrzeby i oczekiwania przedsiębiorcy.

  Jakie są rodzaje kasetek na pieniądze?

  Jednym z popularniejszych modeli kasetki dostępnych w ofercie sklepu Biurwa na pieniądze jest kasetka przeznaczona do przechowywania zarówno banknotów, jak i monet. Posiada ona specjalną wkładkę, dzięki której możliwe jest oddzielanie od siebie różnych nominałów monet. Takie rozwiązanie jest z pewnością wygodne i pozwala na zachowanie porządku w kasetce.

  Oprócz wkładki na monety wyposażona jest również we wkładkę na banknoty. Najczęściej znajduje się ona na dnie kasetki. Podkreślić trzeba, że tego typu kasetka na pieniądze jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i próbny włamania. Wszystko dzięki temu, iż wykonana jest ona z metalu proszkowego.

  Czy warto stosować dodatkowe zabezpieczenia?

  Jeśli w firmie przechowywana jest spora gotówka, to warto pomyśleć do dodatkowym zabezpieczeniu. Dobrym przykładem może być zakup małego sejfu, w którym przechowywana będzie kasetka na pieniądze. Taki rodzaj zabezpieczenia z pewnością całkowicie uniemożliwi ewentualne włamanie i kradzież środków finansowych.

  Posted by admin @ 8:06 am

Comments are closed.