• Kolorowe karteczki sprzymierzeńcem pracy zdalnej

  Możliwość komentowania Kolorowe karteczki sprzymierzeńcem pracy zdalnej została wyłączona
  8 października, 2022 /  Nauka
  karteczki samoprzylepne

  Kolorowe, biurowe karteczki kojarzą się przede wszystkim z pracą w biurze stacjonarnym. Nie oznacza to, że ich zastosowanie jedynie na tym się kończy. Można z nich korzystać (a nawet trzeba) pracując zdalnie, gdyż mogą one okazać się bardzo pomocne w szeroko rozumianym home office.

  Organizacja myśli

  Popularne, kolorowe karteczki przydadzą się do zorganizowania czegoś na miarę sztabu dowodzenia. Może być nim metalowa plansza, na której znajdą się karteczki z przydzielonymi zadaniami. To, czy będą one mocowane za pośrednictwem kleju lub magnesów jest już sprawą drugorzędną. Na karteczkach można opisywać zadania do zrealizowania, a kolor tychże kartek będzie definiował, jak pilna do realizacji jest dana sprawa.

  Porządkowanie notatek

  W pracy zdalnej kolorowe karteczki można też wykorzystać do porządkowania dokumentów. W tym celu nie trzeba nawet kupować segregatorów. Z łatwością można sobie poradzić np. pakując dokumenty do odpowiednich koszulek, z których każda będzie oznaczona za pomocą specjalnej karteczki. Ważne, aby dane te były przedstawione w sposób czytelny, by można było w ten sposób szybko i sprawnie odszukać daną kartkę.

  Ściągi i „przypominajki”

  Wreszcie różnokolorowe karteczki można też wykorzystać w tradycyjnej roli, która polegać będzie na przypominaniu o konieczności zrealizowania konkretnych zadań. W ten sposób można nie tylko zorganizować sobie pracę, ale też przypomnieć o znacznie bardziej przyziemnych zadaniach. Może do nich należeć np. zapłacenie kolejnej raty podatku, rozliczenie się za media, czy też przypomnienie o konieczności… zorganizowania sobie wypoczynku.

  karteczki samoprzylepne

  Mówiąc wprost, dzięki małym, kolorowym karteczkom, można usprawnić każdą pracę, w tym również tą realizowaną w sposób zdalny. Dzięki nim organizacja wszystkich zadań będzie dużo łatwiejsza, co przełoży się na więcej czasu wolnego.

  Posted by admin @ 11:18 am

Comments are closed.