• Kostka Rubika – zabawka ponadczasowa?

  Możliwość komentowania Kostka Rubika – zabawka ponadczasowa? została wyłączona
  24 marca, 2016 /  Zabawki

  kostka-rubikaSami byliśmy kiedyś dziećmi i lubiliśmy gry logiczne. Kostka Rubika stanowiła swoisty „must have” naszych czasów. Obecnie możemy sprezentować tę logiczną układankę naszym dzieciom i wspólnie bawić się nią całymi godzinami. Warto jednak przed jej zakupem zapoznać się z ilością i różnorodnym wyborem oferowanych przez producentów modeli. Cena kostek zależna jest od jej kształtu, tworzywa użytego do wykonania kostki a także stopnia trudności.

  Różnorodność modeli

  Mamy do wyboru kilka różnych typów, które będą odpowiednie dla dzieci o różnym zaawansowaniu w układaniu kostki Rubika. Dostępne są modele:
  – 2 x 2 x 2,
  – 3 x 3 x 3,
  – 4 x 4 x 4.

  Przy zakupie sprawdźmy czy kostka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Dodatkowym atutem będzie brak obecności naklejek na kostce, co umożliwi dłuższe użytkowanie. Możemy wybierać różne kolory, które spodobają się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom.

  Ważne jest także to, aby kostka:
  – przechodziła płynnie,
  – perfekcyjnie się obracała,
  – nie ślizgała się w dłoniach.

  Dziecko szybko polubi taką zabawę a i my sami będziemy mogli przenieść się do czasów swojego dzieciństwa.

  Wspólna zabawa i rywalizacja

  Dzięki posiadaniu kostek, możemy organizować turnieje typu: „Kto pierwszy ułoży całą kostkę?”, lub „Kto ułoży dany kolor w wyznaczonym czasie”. Pomysłów na zabawę nie zabraknie, a my będziemy mogli cieszyć się możliwością spędzenia czasu razem z dzieckiem, który w obecnych czasach jest na wagę złota.

  Posted by admin @ 9:07 am

Comments are closed.