• Na co zwrócić uwagę przy wyborze klatki dla gryzoni?

  Możliwość komentowania Na co zwrócić uwagę przy wyborze klatki dla gryzoni? została wyłączona
  14 kwietnia, 2022 /  Zwierzęta
  Klatka dla gryzoni z świnką morską

  Małe zwierzęta domowe potrzebują odpowiedniego miejsca, w którym mogą czuć się bezpiecznie. Klatka powinna mieć odpowiednie rozmiary, być miejscem bezpiecznym i przytulnym, ale też bardzo funkcjonalnym. Im większe pomieszczenie dla gryzonia, tym pupil zyskuje lepszą przestrzeń do aktywności oraz do wypoczynku. W klatce dla gryzoni muszą zmieścić się niezbędne elementy wyposażenia.

  Jak wybrać klatkę dla małego gryzonia?

  Klatki dla domowych zwierzątek zapewniają im bezpieczną przestrzeń, w której pupile odpoczywają oraz spędzają aktywnie czas. Klatka dla gryzonia powinna być dopasowana do jego rozmiaru — im jest ona większa, tym więcej przestrzeni otrzymuje gryzoń. Klatkę warto wyposażyć w niezbędne elementy, które pomogą zadbać o pupila w sposób właściwy. Gryzonie powinny posiadać:

  • poidełko,
  • sianko lub trociny,
  • karmnik,
  • miejsce do snu,
  • kuwetę,
  • zabawki.

  Klatka dla gryzoni z E-sas będzie miejscem w pełni bezpiecznym, warto stawiać na produkty, które wykonane są z nietoksycznych materiałów. Drugą ważną cechą jest możliwość łatwego wyczyszczenia klatki. Odpinane kuwety wykonane z tworzywa są bardzo łatwe do umycia, pozwala to utrzymywać klatkę w higienicznej czystości.

  Klatka dla gryzoni z chomikiem

  Klatki dla większych gryzoni

  Szynszyle oraz króliki to większe ssaki, dlatego ich klatka powinna mieć spore rozmiary oraz dużą wytrzymałość. Warto zwrócić uwagę na ułożenie prętów w produktach. Powinny być one gęste, ponieważ zapewnia to zwierzętom bezpieczeństwo. Klatki dla większych ssaków posiadają zwykle boczne drzwiczki, przez które gryzoń może samodzielnie wychodzić. Do klatki warto dokupić domek do spania, poidełko oraz karmnik, należy pamiętać także o kuwecie. Wysokie kuwety są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż zapobiegają wysypywaniu się podłoża, pozwala to zachować w pomieszczeniu porządek.

  Posted by admin @ 8:06 am

Comments are closed.