• Nawozy dolistne – kiedy warto je stosować?

  Możliwość komentowania Nawozy dolistne – kiedy warto je stosować? została wyłączona
  26 marca, 2022 /  Kwiaty
  nawozy dolistne

  Stosowanie nawozów dolistnych to coraz popularniejsza forma odżywiania roślin. Cechują się szybką wchłanialnością i dużą efektywnością. Podpowiadamy, czym są nawozy dolistne i dlaczego warto je stosować

  Nawozy dolistne – najważniejsze informacje

  Najprościej rzecz ujmując nawozy dolistne są stosowane w celu dostarczania składników pokarmowych bezpośrednio na liście danej rośliny. Dzięki ich wykorzystaniu można zniwelować niedobór ważnych pierwiastków w typie posiadanej gleby. Najczęściej są to składniki, takie jak:

  • cynk
  • mangan,
  • żelazo
  • bor,
  • fosfor.

  Omawiane nawozy stanowią popularny sposób na odżywianie trawników oraz drzew lub krzewów owocowych. Tego rodzaju środek wpływa bezpośrednio do komórek rośliny i jest wykorzystywany w bardzo krótkim czasie.

  https://otorolny.pl/nawozy/nawozy-dolistne

  Dlaczego warto korzystać z nawozów dolistnych?

  Nawozy dolistne są szczególnie przypadnę w trakcie trwania długotrwałej suszy. Podczas takich okresów gleba jest pozbawiano wielu składników odżywczych pozyskiwanych z wody opadowej. Warto pamiętać, że nie powinny być stosowane bezpośrednio przed deszczem, ponieważ utrudnia to ich wchłanianie. Ponadto nie można zapominać o umiejętnym wyborze mikro i makroelementów zawartych w danym produkcie. Stosowanie nawozów dolistnych stanowi bardzo istotny element pielęgnacji wielu gatunków roślin. Dzięki tego typu działaniu pozostają odpowiednio odżywione i zabezpieczone przed działaniem wielu rodzajów chorób i szkodników.

  Posted by admin @ 3:32 pm

Comments are closed.