• Podstawowe kwestie związane w wydrukiem

  Możliwość komentowania Podstawowe kwestie związane w wydrukiem została wyłączona
  25 marca, 2016 /  Komputery

  brother tuszeWspółcześnie wykorzystywane drukarki posiadają nie tylko ogromne szybkości wydruki, ale także świetną rozdzielczość. Dużym plusem jest także uzyskanie wyraźnych barw, między innymi przy wykorzystaniu możliwości jaką daje tusz do drukarek Brother.

  Niewiele osób pewnie wie, że najmniejsza kropla atramentu jest wielkości zaledwie jednej bilionowej litra. Dzięki temu uzyskuje się znakomite parametry i jakość. Drukarki wytwarzają krople o różnej wielkości przede wszystkim dlatego, że do tworzenia niektórych schematów duże punkty sprawdzają się lepiej. Mniejsze krople atramentu natomiast stosuje się szczególnie do fotografii i innych wydruków specjalistycznych.

  Papier istotny czynnik wpływający na jakość wydruku
  Nie tylko wielkość kropel, ilość dysz, czy zastosowane tusze do drukarek Brother mają wpływ na wydruk. Ważnym czynnikiem jest także papier. Zasada jest taka, że nawet najlepsza drukarka nie stworzy dobrze wyglądającego zdjęcia na niskiej jakości papierze. Przykładowo papier fotograficzny stosowany do zdjęć i obrazów posiada chłonną powierzchnię dzięki czemu krople atramentu szybciej absorbują i uzyskuje się znacznie lepszy efekt. Zwykły papier w takiej sytuacji powoduje rozpływanie się tuszu wzdłuż włókien i rozmycie fotografii.

  Posted by admin @ 2:14 pm

Comments are closed.