• Preparaty na ślimaki – jak działają i które wybrać?

    Możliwość komentowania Preparaty na ślimaki – jak działają i które wybrać? została wyłączona
    20 sierpnia, 2022 /  Ogród
    preparaty na ślimaki

    Ślimaki należą do najbardziej uporczywych szkodników w ogrodach. W czasie suszy, podlewany przez właścicieli ogród staje się dla nich zacienioną, wilgotną oazą. Niestety, żywiące się liśćmi ślimaki w krótkim czasie potrafią skutecznie zniszczyć uprawy roślin warzywnych, ozdobnych oraz owoców jagodowych.  Preparaty na ślimaki są sprawdzonym sposobem na zmniejszenie szkód. Jak je stosować, aby skutecznie pozbyć się szkodników?

    Czy stosowanie środków na ślimaki jest bezpieczne?

    Właściciele ogrodów obawiają się często stosowania chemicznych preparatów na ślimaki, jednak inne metody walki ze szkodnikami są najczęściej niewystarczająco skuteczne. Okazuje się jednak, że stosowania moluskocydów jest w pełni bezpieczne dla człowieka oraz innych zwierząt, występujących w ogrodach. Środki te działają wyłącznie na ślimaki, zmniejszając wytwarzanie śluzu i doprowadzając do ich obumierania w wyniku wyschnięcia. Nie mają jednak szkodliwego wypływu na dżdżownice, jeże czy żaby.

    Preparaty na ślimaki od https://otorolny.pl/srodki-ochrony-roslin/preparaty-na-slimaki są skuteczne, a dzięki działaniu ukierunkowanemu bezpośrednio na zwalczanie mięczaków nagich i opancerzonych, są bezpieczne dla całego ekosystemu. Ich stosowanie jest nieskomplikowane, a o skuteczności świadczy brak widocznych uszkodzeń liści uprawianych roślin.

    preparaty na ślimaki

    Jakie preparaty na ślimaki wybrać?

    W sklepach dostępne są zasadniczo dwa rodzaje preparatów na ślimaki:

    • pułapki wyposażone w atraktant, to pudełka lub inne pojemniki, zawierające środek wabiący na ślimaki. Mięczaki są wabione do środka, ale nie mogą samodzielnie wyjść, dzięki czemu łatwo jest się ich pozbyć z ogrodu;
    • moluskocydy – preparaty ślimakobójcze, najczęściej w postaci granulek lub proszków, którymi posypuje się wilgotną glebę w ogrodzie. Zwykle skuteczność tych środków utrzymuje się do dwóch tygodni po wystąpieniu opadów deszczu, a ich skuteczność opiera się na toksycznym działaniu na układ nerwowy i pokarmowy ślimaka.

    Do najchętniej kupowanych preparatów należą Ślimak Control, Ferramol GR, Vitrol bądź Target Pułapka.

    Posted by admin @ 10:56 am

Comments are closed.