• Różne nośniki danych

  Możliwość komentowania Różne nośniki danych została wyłączona
  Grudzień 25, 2018 /  technologia
  karty pamięci

  Dzisiaj wiele potrzebnych nam informacji i materiałów ma postać elektroniczną. Zdjęcia, materiały do pracy, zadania do szkoły w postaci prezentacji, e-booki, muzyka w postaci plików MP3, filmy – to wszystko przestało mieć w sporym stopniu namacalną postać, a stało się plikami w komputerach czy na różnych nośnikach danych:

  • dyskach twardych,
  • pendrive’ach,
  • odtwarzaczach MP3./MP4,
  • smartfonach,
  • płytach CV / DVD i innych, jeszcze nowocześniejszych rozwiązaniach służących przechowywaniu i przenoszeniu danych. A należą do nich także karty pamięci.

  Te ostatnie stały się ostatnimi czasy bardzo popularnym nośnikiem, są bowiem małe, lekkie, a zarazem bardzo pojemne. Można więc umieścić na nich sporo najróżniejszych materiałów, bez potrzeby przerzucania i zarchiwizowania na innych nośnikach.Co więcej, zachowane na nich dane można odtworzyć za pomocą różnych urządzeń – komputerów, smartfonów, tabletów itd.

  karty pamięciCzym kierować się, kupując kartę pamięci?

  Karty pamięci różnią się:
  • wielkością (tu ważne, aby najpierw sprawdzić wielkość slotu na kartę w danym urządzeniu), pojemnością,
  • pojemnością – warto sprawdzić najpierw, z którymi kartami pod względem pojemności jest kompatybilne urządzenie,
  • szybkością zapisu danych- wskazaniami, dla jakich plików zalecana jest dana karta (filmy, zdjęcia, inne itd.)

  Kupując karty pamięci, warto nabywać je z pewnych źródeł oraz kierować się marką. Trzeba jednak przyznać, że każdy producent kart pamięci stara się, aby jego produkty spełniały oczekiwania klientów i były niezawodne, dużo kupisz w sklepie Sferis. Przed zakupem warto też zawsze poczytać opinie dotychczasowych użytkowników konkretnych kart. Już wielokrotnie pozwoliło to podjąć wielu osobom najtrafniejsza decyzję i najodpowiedniejsze dobranie karty pamięci do konkretnego urządzenia oraz rodzaju plików, jakie mają być na niej zapisywane najczęściej.

  Nie uciekniemy od ilości otaczających nas informacji. Jednak, m.in. dzięki kartom pamięci możemy trochę nad nimi zapanować, uporządkować je i móc zachować chociaż na jakiś czas.

  Posted by admin @ 10:41 am

Comments are closed.