• Rzeczy o których zapominamy wybierając głośniki bluetooth

  Możliwość komentowania Rzeczy o których zapominamy wybierając głośniki bluetooth została wyłączona
  Grudzień 13, 2018 /  technologia
  głośniki bluetooth

  Każdy fan bezprzewodowego odtwarzania muzyki doskonale zna cechy charakterystyczne dobrych przenośnych głośników dostępnych w ofercie sklepu Sferis. Zarówno transmisje danych, moce, parametry przenoszonego dźwięki itd. nie robią na nim żadnego wrażenia. Często jednak nawet największy specjalista od nagłośnienia zapomina o najważniejszych sprawach związanych z głośnikami bluetooth, które później powodują, że ich używanie jest albo niemożliwe albo bardzo niewygodne.

  głośniki bluetoothPrzede wszystkim ochrona głośnika

  Głośnikowi stojącemu wewnątrz pomieszczenia nie grozi specjalnie dużo niebezpiecznych czynników. Co najwyżej kurz, który poza spadkiem walorów estetycznych nic wielkiego nie czyni.
  Głośniki zewnętrze narażone są natomiast na cały szereg różnego rodzaju czynników, które mogą spowodować utratę jakości wydobywającego się z nich dźwięku, a nawet całkowite uszkodzenie danego sprzętu.
  Z tego powodu głośniki bluetooth powinny charakteryzować się dwoma cechami:

  • wzmocnioną obudową, która będzie niewrażliwa na upadki, uderzenia itd
  • wodoszczelnością – głośnik zewnętrzny może być narażony nie tylko na opady deszczu ale również na upadek do rzeki, czy jeziora. Wbrew pozorom takie historię są dość powszechne.

  Wygoda transportu

  Nie mniej ważne jak ochrona głośników jest łatwość ich przemieszczania. W największych stopniu uzależnione jest to od wagi głośników.
  Zestaw, który napakowany jest różnego rodzaju dodatkowymi opcjami – w większości zbędnymi – będzie siłą rzeczy stosunkowo ciężki.
  Warto jest w tym punkcie zwrócić uwagę na sposób zasilania głośników. Akumulatory choć wygodne, potrafią bardzo dużo ważyć. Z tego powodu często bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest stosowanie baterii, które pomimo tego, że szybko się wyczerpują, prawie nic nie ważą, niewiele kosztują i można je dostać właściwie wszędzie, w odróżnieniu od źródła energii elektrycznej, które może być niezbędne, gdy akumulator się rozładuje.
  Ideałem byłoby, gdyby można było korzystać dowolnie z akumulatora lub też baterii, jednak takich zestawów głośników przenośnych jest stosunkowo niewiele na rynku.

  Posted by admin @ 9:35 am

Comments are closed.