• Skoroszyt z dokumentami- drobiazg, który ułatwia pracę sekretarki

  Możliwość komentowania Skoroszyt z dokumentami- drobiazg, który ułatwia pracę sekretarki została wyłączona
  5 stycznia, 2020 /  Praca

  Sekretarka to niezastąpiona osoba w firmie. Bez niej zapanowałby totalny chaos i dezorganizacja. Ona czuwa nad tym, by wszystko toczyło się w naturalnym rytmie i by szef niczego nie zapomniał.

  Jaka powinna być idealna sekretarka?

  Po pierwsze komunikatywna i zorganizowana, bo bez tego trudno byłoby nawiązać z nią nić porozumienia. Powinna być bystra i spostrzegawcza, tak by w razie czego naprawiać błędy i pomyłki w dokumentacji. W żadnym razie nie może być bałaganiarą i niechlujną osobą, ponieważ utonie w stosie korporacyjnych dokumentów.

  A co z jej stanowiskiem pracy?

  Powinno być czyste i schludne, bo to przecież pierwsza wizytówka firmy. Przewidująca sekretarka powinna mieć na wierzchu skoroszyt z koszulkami (https://www.durashop.pl/skoroszyty-i-koszulki) , gdyż po jej biurku plącze się setki dokumentów i warto by je posegregować i zabezpieczyć przed ewentualnym zalaniem. Plusem takiego skoroszytu z koszulkami jest to, że nie zajmuje wiele przestrzeni, a poza tym jest dostępny w wielu kolorach, co ułatwia segregację dokumentów. Poza tym do każdego z nich można przylepić karteczkę ze stosownym podpisem. To pomaga pokonać korporacyjny gąszcz dokumentów i wprowadza porządek w papierach.

  Gdzie można przechowywać skoroszyt z koszulkami?

  W zasadzie wystarczy do tego zwykłe biurko lub pusta półka. Skoroszyty nie potrzebują jakiś specjalnych warunków. Trzeba jedynie pamiętać, by nie kłaść je w miejscu wilgotnym, ani zbyt zakurzonym. Głupio by było, gdyby służbowe dokumenty uległy zakurzeniu. Ciężko byłoby je pokazać szefowi lub kontrahentowi.

  Posted by admin @ 1:46 pm

Comments are closed.