• Smartwatche – najpowszechniejsze zastosowania inteligentnych zegarków

  Możliwość komentowania Smartwatche – najpowszechniejsze zastosowania inteligentnych zegarków została wyłączona
  1 grudnia, 2019 /  technologia

  Wraz z rozwojem technologii mobilnych, rośnie popularność urządzeń, jakimi są smartwatche. Te inteligentne zegarki wzbudzają często skrajne emocje – od zachwytu aż po nienawiść osób, które uważają je za zbędną fanaberię. Wiele osób też nie wie, jakie są ich dokładne zastosowania, dlatego poniżej przedstawione zostały te najpopularniejsze.

  Idealne uzupełnienie smartfona

  Smartwatche są urządzeniami, które są rozszerzeniem telefonu. Umożliwiają wygodne korzystanie z jego funkcjonalności w wygodny sposób, bez potrzeby wyjmowania go z kieszeni, co jest bardzo niewygodne na mieście czy w zatłoczonej komunikacji miejskiej.

  Na wyświetlaczu smartwatcha poza informacjami o godzinie można więc znaleźć także powiadomienia z rozmaitych aplikacji z telefonu i odczytać SMS-y czy dowiedzieć się, kto właśnie wysłał nam wiadomość e-mailem. Wiele z nich umożliwia też komfortowe pisanie wiadomości – czy to przez wpisywanie ich na wyświetlaczu, czy przez dyktowanie.

  Do tego wiele modeli smartwatchy posiada wbudowany mikrofon i głośnik, a to oznacza, że bezpośrednio z ich poziomów można wykonywać połączenia telefoniczne.

  Idealnie sprawdzą się one także przy odtwarzaniu rozmaitych multimediów – niektóre pozwalają nawet na głęboką integrację z usługami takimi, jak Spotify, włączając w to pobranie na nie playlist.

  Ukochane akcesorium osób aktywnych fizycznie

  Smartwatch okaże się także towarzyszem osób, które dbają o kondycję. Istnieje wiele inteligentnych zegarków, które nie tylko mierzą liczbę kroków i przebyty dystans, ale także mierzą puls i ciśnienie. Potrafią wyświetlić też liczbę spalonych kalorii.

  Smartwatche dla sportowców na sferis.pl charakteryzują się też wzmocnioną konstrukcją, a często także odpornością na wodę i pył. Wiele z nich jest dedykowanych konkretnym grupom, na przykład biegaczom czy pływakom.

  Bogactwo modeli i dostępnych opcji sprawia, że każdy może wybrać smartwatch idealnie odpowiadający jego potrzebom. Do tego istnieje wiele podstawowych modeli, które są tanie i stać na nie praktycznie każdego, chociaż za więcej funkcji trzeba solidnie zapłacić.

  Posted by admin @ 9:37 am

Comments are closed.