• Tanie podręczniki do liceum? To możliwe!

  Możliwość komentowania Tanie podręczniki do liceum? To możliwe! została wyłączona
  16 sierpnia, 2021 /  Nauka
  podręczniki do liceum

  Zakup podręczników to zawsze spore obciążenie w domowym budżecie, zwłaszcza w sytuacji, kiedy potrzebuje ich więcej niż jedno dziecko. Dlatego wielu rodziców zastanawia się, jak obniżyć koszty i kupić je nieco taniej. Nie jest to niemożliwe i nie zawsze trzeba kupować nowe egzemplarze prosto ze stacjonarnej księgarni. Istnieją sposoby, żeby naprawdę dużo zaoszczędzić.

  Sklep stacjonarny nie jest najlepszym miejscem, żeby je kupićliceum podręczniki

  Zdecydowanie korzystniejszą cenę można uzyskać, jeżeli podręczniki do liceum kupowane są:

  • w księgarni internetowej
  • na internetowych serwisach aukcyjnych
  • na stacjonarnych giełdach podręczników

  Nowe podręczniki z e-księgarni zawsze będą tańsze, poza tym oferują one często atrakcyjne rabaty, jeżeli kupuje się cały komplet. Jeżeli jednak nie zależy nam na tym, żeby były fabrycznie nowe, to warto zainteresować się giełdami, zarówno tymi funkcjonującymi w sieci, jak i stacjonarnymi, które zazwyczaj odbywają się pod koniec wakacji w szkołach.

  Ważne, żeby książki były zadbane i w dobrym stanie

  Podręczniki do liceum nie powinny być porysowane długopisem ani mieć zagiętych rogów czy pomiętych kartek. Dlatego kupując książki z drugiej ręki, należy na to zwrócić szczególną uwagę. O ile jest to proste w przypadku ich zakupu na szkolnej giełdzie, o tyle w Internecie należy najpierw sprawdzić opinię o sprzedającym, a jeżeli to niemożliwe, to napisać do niego z prośbą o rzeczywiste zdjęcia podręczników.

  Przy zakupie książek nowych, warto jest zapamiętać, że kiedy skończy się rok szkolny, to także możemy je odsprzedać. Dzięki temu odzyskamy część pieniędzy, a ktoś inny znowu zdoła zaoszczędzić.

  Posted by admin @ 10:45 am

Comments are closed.