• W czym ciasto zachowa swoją świeżość?

  Możliwość komentowania W czym ciasto zachowa swoją świeżość? została wyłączona
  22 listopada, 2020 /  AGD
  pokrywa-do-pojemnika-600-x-400

  Zawsze jest szkoda, gdy pracochłonnie wykonane ciasto straci swoją świeżość i nie będzie nadawało się do zjedzenia. Oczywiście każde ciasto ma swój okres przydatności, jednak poprzez odpowiednie przechowywanie jego walory mogą być choć odrobinę przedłużone. Wyposażeniem każdej cukierni, jak i domowej kuchni powinny być odpowiednie pojemniki, które służą do przechowywania ciasta.

  Dłuższa świeżość

  pokrywa-do-pojemnika-600-x-400

  Pojemnik na ciasto zawsze pomoże w utrzymaniu odpowiedniego kształtu danego wypieku i jego świeżości. Opakowania na ciasto są tylko chwilową jego ochroną, natomiast pojemnik na ciasto pozwoli je:

  • przenieść,
  • przechować,
  • postawić bezpośrednio na stół.

  Profesjonalny pojemnik na ciasto składa się z tacki i klosza, którym ciasto się przykrywa. Klosz posiada specjalną rączkę, która pozwala na bezpieczne przenoszenie wypieków. Opakowania na ciasto najczęściej wykonane są z dekoracyjnych kartoników, na których wypisane treści reklamowe danej cukierni. Natomiast profesjonalne pojemniki na wypieki wykonane są z plastiku, ale takiego, który nie jest szkodliwy w kontakcie z żywnością.

  Wyposażenie pizzerii

  Profesjonalny pojemnik do ciasta na pizzę pozwala na przechowanie w dobrej kondycji ciasta, z którego w najbliższym czasie powstanie pizza. Pojemniki takie wykonane są w różnych rozmiarach, posiadają pokrywkę, są lekkie i doskonale utrzymują świeżość danego ciasta.
  Przy pomocy takiego pojemnika do ciasta na pizzę obróbka samego ciasta nigdy nie była prostsza. Szeroka gama kształtów, wielkości pojemników pozwoli zawsze dobrać odpowiedni pojemnik do ciasta na pizzę. O ile opakowania na ciasto można zamówić w drukarni, o tyle profesjonalne pojemniki na ciasto i pojemniki na ciasto na pizzę kupuje się w profesjonalnych hurtowniach gastronomicznych. Jest to podstawowe wyposażenie każdej kuchni.

  Posted by admin @ 2:35 pm

Comments are closed.