• W czym mogą pomóc książki psychologiczne?

  Możliwość komentowania W czym mogą pomóc książki psychologiczne? została wyłączona
  1 lutego, 2021 /  Czytelnictwo

  Każdy człowiek pełni wiele ról społecznych; jest członkiem rodziny, pracownikiem zatrudniającej go firmy, kolegą w grupie przyjaciół. Każda z tych ról wymaga ukształtowania różnego typu relacji międzyludzkich.

  Życie w rodzinie

  Wypracowanie prawidłowych relacji rodzinnych wymaga sporego zaangażowania. Jak to osiągnąć mogą wskazać specjalistyczne książki psychologiczne, oparte na wiedzy teoretycznej i praktyce życiowej. Wśród różnych postaw wpływających na spójność i trwałość rodziny, wymieniane są głównie takie wartości jak:
  – odpowiedzialność,
  – opiekuńczość,
  – pomoc i wsparcie,
  – zaufanie.
  W książkach psychologicznych o charakterze poradnikowym mogą znaleźć się przykłady wypracowanych przez różne osoby sposobów na wzmacnianie stosunków rodzinnych. Warto skorzystać z ich doświadczeń.

  Relacje zawodowe i towarzyskie

  Konkurencja na rynku pracy sprawia, że w firmach i instytucjach pojawiają się bardzo niekomfortowe dla załogi mechanizmy opresyjne. Wśród nich najbardziej przykre jest molestowanie i mobbing. Istnieją książki psychologiczne poświęcone głównie tym tematom. Dokładnie opisane jest w nich, jak rozpoznać te zjawiska i w jaki sposób można się przed nimi bronić. Jest to ważne, bo dobre samopoczucie w miejscu pracy sprzyja nawiązywaniu miłych relacji koleżeńskich, a nawet przyjacielskich.

  Posted by admin @ 3:08 pm

Comments are closed.