• Gdzie i kiedy używać środków do dezynfekcji?

  Możliwość komentowania Gdzie i kiedy używać środków do dezynfekcji? została wyłączona
  9 sierpnia, 2021 /  bezpieczeństwo
  środki do dezynfekcji

  Środki dezynfekujące kojarzone są głównie ze sterylnymi pomieszczeniami, gabinetami zabiegowymi czy laboratoriami. Jednakże niewiele osób wie, że warto używać ich w gospodarstwie domowym. 

  Jak działają środki do dezynfekcji?

  Najprostsze preparaty tego typu zawierają wodę i 70% alkohol etylowy. Dlaczego akurat taki? Badania wykazały, że właśnie alkohol w takim stężeniu, najskuteczniej niszczy bakterie i drobnoustroje. Niestety zapach takiego dwuskładnikowego specyfiku nie należy do najbardziej przyjemnych. Dlatego też producenci wychodzą klientom na przeciw i urozmaicają środki do dezynfekcji różnorodnymi ekstraktami zapachowymi np. cytrusy, mięta czy inne zioła. 

  Środki dezynfekujące w gospodarstwie domowym 

  Może się wydawać, że taki pomysł to totalna abstrakcja. Nic bardziej mylnego! Na różnych powierzchniach w domu także mnożą się miliony bakterii i drobnoustrojów. Najwięcej jest ich oczywiście w łazience, w okolicach toalety. Warto więc, po umyciu ubikacji, spryskać ją od wewnątrz jak i z zewnątrz, a następnie przetrzeć ściereczką.

  Kolejnym miejscem, gdzie znajdzie się mnóstwo zarazków, których można pozbyć się dzięki środkom do dezynfekcji to klamki od drzwi. Zapewne mało kto czyści je regularnie. Od dziś warto zacząć to robić, by uniknąć niechcianych intruzów w naszym domu. 

  Środki dezynfekujące jeszcze bardziej przydadzą się w domach, gdzie obecne są małe dzieci. Każdy wie, że w pewnym wieku dotykają one wszystkiego, wiele rzeczy wkładają do buzi. Warto zadbać o ich zdrowie i regularnie dezynfekować większość powierzchni. 

  Posted by admin @ 12:17 pm

Comments are closed.