• Ultradźwiękowy odstraszacz kotów

  Możliwość komentowania Ultradźwiękowy odstraszacz kotów została wyłączona
  11 czerwca, 2019 /  bezpieczeństwo, technologia
  odstraszacz kotów

  Odstraszacz kotów to niewielkie urządzenie do nauki dyscypliny twojego pupila lub odstraszania bezpańskich kotów z posesji. Właściwie dobrane urządzenie nauczy kota nie zbliżać się do wybranych miejsc oraz odstraszy inne zwierzęta. Jaki odstraszacz kotów wybrać, aby pozbyć się natrętnego problemu?

  Urządzenia ultradźwiękowe

  odstraszacz kotów

  Ultradźwiękowe odstraszacze kotów to zupełnie bezpieczne urządzenia, emitujące fale dźwiękowe o częstotliwości nieakceptowanej przez koty i obojętne dla ludzi. Wyposażone są w czujniki ruchu, które uruchamiają urządzenie, gdy w pobliżu pojawi się zwierzę. Najskuteczniejsze odstraszacze powinny emitować dźwięki o częstotliwości w zakresie 23 kHz do 25 kHz. Podczas zakupu urządzenia warto zwrócić uwagę na jego zasięg, który powinien być odpowiednio szeroki, aby odstraszyć zwierzęta nawet w odległym zakątku posesji, bardzo pomocny może być tutaj https://www.obroza-elektryczna.pl/odstraszacze-psow-i-kotow/. Jeżeli nie posiadamy własnych zwierząt, warto zdecydować się na odstraszacz o zasięgu do 50 m, jeśli natomiast mamy własnego kota i nie chcemy go przepłoszyć, kupmy urządzenie o zmniejszonym zasięgu.

  Dodatkowe funkcje

  Nowoczesne odstraszacze kotów wyposażane są w dodatkowe funkcje, które zwiększają skuteczność i funkcjonalność urządzenia. Jedną z dodatkowych funkcji może być zatem sygnalizacja świetlna, która włącza się podczas uruchomienia czujnika ruchu. Stanowi ona dodatkowy odstraszacz dla kota, który prawdopodobnie nie pojawi się więcej na chronionej posesji.

  Posted by admin @ 8:43 am

Comments are closed.