• Jaką klawiaturę wybrać?

  Możliwość komentowania Jaką klawiaturę wybrać? została wyłączona
  1 marca, 2019 /  Komputery

  Kupując komputer, największą uwagę przykłada się do wyboru odpowiednich podzespołów, których jakość przekładać się z kolei będzie na szybkość i komfort użytkowania tego urządzenia.

  Często nowi nabywcy pamiętają o tym, żeby nabyć urządzenie peryferyjne w postaci odpowiedniej myszki. Mało kto pamięta jednak o zakupie właściwej klawiatury.

  Rodzaje klawiatur

  Z powodu niewiedzy o konieczności doboru odpowiedniej klawiatury, często spotykane są pomyłki w jej zakupy, co powoduje, że zwyczajnie nie nadają się one do wygodnego użytkowania. Dotyczy to przede wszystkim modeli najtańszych, które nie posiadają ani dobrej jakości przycisków, ani odpowiedniej ergonomii i kształtu, co bardzo szybko powodować będzie w trakcie ich użytkowania występujące bóle rąk, nadgarstków i dłoni.

  Na rynku znaleźć oczywiście można znacznie lepsze modele, które zaprojektowane są typowo dla pracowników biurowych lub też graczy.

  Klawiatura do biura

  Wybór odpowiedniej klawiatury zależy głównie od tego, do jakich celów będzie ona stosowana. Czymś zupełnie innym będzie klawiatura dla pracownika biurowego, a czymś innym dla gracza.

  Klawiatura biurowa powinna być przede wszystkim możliwie najbardziej ergonomiczna. Jej kształt, podparcie dla rąk, a także rodzaj przycisków będzie miało ogromne znaczenie przy długotrwałym korzystaniu z niej podczas pracy.

  Podobna sytuacja będzie miała miejsce podczas grania w gry komputerowe. Tutaj jednak oprócz ergonomii liczyć się będzie czas reakcji poszczególnych klawiszy na klawiaturze. Ich reakcja musi być szybka i pewna, aby zapewniała najlepszą kontrolę nad rozgrywką.

  Rodzaje klawiszy

  To, co jeszcze różni od siebie poszczególne klawiatury to rodzaj zastosowanych w nich mechanizmów klawiszowych.

  Najtańsze modele posiadają klawisze membranowe, które charakteryzują się niskim skokiem, małą pewnością naciśnięcia i dosyć dużą awaryjnością. Są za to bardzo tanie w porównaniu do klawiszy mechanicznych, które swoją ceną są nawet dwa lub trzy razy droższe niż najlepsze modele membranowe. Są również znacznie mniej awaryjne oraz lepiej wyczuwalne dla użytkownika.

  Oferta sprzedażowa klawiatur: https://www.sferis.pl/klawiatury-2073

  Posted by admin @ 2:03 pm

Comments are closed.