• Dyski SSD i sprzęt Adata

  Możliwość komentowania Dyski SSD i sprzęt Adata została wyłączona
  27 lutego, 2019 /  Komputery
  Dysk SSD Adata

  Postęp technologiczny, jaki dokonał się na przestrzeni lat i stale dokonuje się, spowodował, że trzeba śledzić już nie tylko zmiany wśród modeli maszyn, które są na topie, ale także podzespołów, które świadczą o tym, w jaki sposób komputer będzie działał i jak będzie to wpływać na funkcjonalność naszego sprzętu. Do szczególnie poszukiwanych elementów należą karty graficzne, pamięć RAM, procesory, a także dyski twarde pod postacią nośników SSD.

  Funkcjonalność dysku SSD

  To, co zaznacza się jako największą zaletę dysków SSD jest ich odporność na urazy mechaniczne. Niewielka postać nośnika, a także skład całkowicie elektroniczny pozbawiony skomplikowanej obudowy, czy części ruchomych sprawia, że nie powinniśmy się obawiać o to, że dysk SSD przestanie działać. Należy natomiast mieć nośnik SSD na oku, gdyż może ulec łatwo zgubieniu przez swój mikroskopijny rozmiar. 
  Wadą dotychczasowych dysków twardych był dyskomfort pracy, który powodował ich wszechobecny hałas. Napęd SSD również zapobiega jednak takim sytuacjom i pracuje, nie wydając niepotrzebnych dźwięków.
  Dodatkowo niewielkie zużycie energii to element, który wpływa szczególnie pozytywnie na osoby, które chcą zaoszczędzić na zużyciu prądu – przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy potrzebna jest praca przez dłuższy czas na laptopie bez zasilania. 
  Cena dysku SSD najczęściej zaczyna się w granicach 350 złotych za dysk o pojemności 120 GB.

  Jednym z popularniejszych dysków jest Dysk SSD Adata https://www.sferis.pl/dyski-ssd-2063/adata. Jednym z najpopularniejszych dysków SSD od producenta Adata jest SSD SU750. Pozwala on na odczyt 550 MB/s oraz zapis na poziomie 520 MB/s.
  Dysk SSD Adata SU750 potrafi również obsługiwać technologię kodu korekcji błędów LDPC. Jest to bardzo istotna funkcja, która pozwala na wykrycie błędów, dzięki czemu dane mogą zostać naprawione.
  Oferta dysków SSD Adata jest jednak znacznie szersza, a w sklepie internetowym producenta można dostosować preferowane akcesoria w zależności od formatu – M.2, 2,5 cala lub mSAta, interfejsu SATA 6GB/s lub PCIe, czy też pojemności od 1 TB aż do 120GB i mniejszych. Dostępne również dyski SSD o różnorodnej pamięci NAND Flash.

  Posted by admin @ 9:29 am

Comments are closed.