• Jak wybrać odpowiednie rękawiczki na siłownię?

  Możliwość komentowania Jak wybrać odpowiednie rękawiczki na siłownię? została wyłączona
  26 października, 2017 /  Sport

  rekawiczki-na-silownie

  Rękawiczki na siłownie to często pierwsze profesjonalne wyposażenie, które kupują osoby uczęszczające na siłownię. Jest to zakup obowiązkowy, ponieważ  podwyższa poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń dzięki warstwie antypoślizgowej. Nie można zapominać o tym, że także chroni dłonie przed otarciami i odciskami.

   

  Na rynku dostępne są dwa dwa rodzaje rękawiczek na siłownię:

  1. skórzane rękawiczki na siłownie są nieco droższe, ale co za tym idzie zapewniają wyższy komfort przy wykonywaniu ćwiczeń. Jaki? Przede wszystkim a dłoń mniej się w nich poci. Skórzane modele rękawiczek często są także sztywniejsze przy nadgarstku, dzięki czemu chronią go przed kontuzjami i przeciążeniami.
  2. rękawiczki z lycry to przede wszystkim warstwa antypoślizgowa i ochrona dłoni przed bezpośrednim kontaktem ze sztangami i ciężarami. Dzięki warstwie lycry ręka po treningu będzie wyglądała zdrowo, nie będzie miała zadrapań, otarć i odcisków.

   

  Czy naprawdę konieczne są rękawiczki na siłownie? Oczywiście, że tak.

  Nie jest to obowiązek, niektórzy lubią czuć ciężar w dłoni a jak wiadomo  dla wielu osób otarte dłonie są oznaką silnego i niebojącego się bólu faceta. Jednak kobiety podczas ćwiczeń doceniają rękawiczki na siłownię. Wśród płci pięknej, która uwielbia dbać o dłonie, są one bardzo popularne. Nie dość, że rękawiczki na siłownie poprawiają bezpieczeństwo i mają warstwę antypoślizgową, która pomaga w wykonywaniu wielu ćwiczeń, to jeszcze dochodzi aspekt zadbanych dłoni.

  Posted by admin @ 7:18 am

Comments are closed.