• Rowery

  Możliwość komentowania Rowery została wyłączona
  22 stycznia, 2010 /  Rowery

  Gdy chcemy kupić rower dobrze jest wcześniej zasięgnąć rady kogoś kto się zna na tym sprzęcie. Musimy też przemyśleć do czego rower jest nam potrzebny, czy po to np., by jeździć po mieście czy też raczej wybierzemy trudniejsze trasy, takie jak lasy, pagórki i góry itp.
  Jeśli chcemy ograniczyć się jedynie do miasta, sklepy rowerowe oferują nam specjalnie do tego skonstruowane rowery miejskie. Tutaj wybór jest dość łatwy, gdy użytkownikiem ma być kobieta, wówczas wybieramy tzw. damkę, natomiast mężczyźni muszą kupić rower tradycyjny.
  Gdy rower ma służyć jako pojazd jeżdżący po trudniejszych drogach, wówczas doskonałym wyborem będzie popularny „góral” czyli rower górski. Jest kilka jego typów, w zależności od terenu, nasilenia jego trudności itd. Możemy wyróżnić rowery:
  (a)rower XC – cross country
  (b)rower DH (zjazdowy)
  (c)rower do 4x/dual-slalomu
  (d)rower FR – freeride
  (e)rower enduro
  Jeśli planujemy długie, nawet kilkutygodniowe wycieczki po zróżnicowanym terenie, wtedy warto jest rozejrzeć się za rowerem trekingowym, który jest przeznaczony do takiego właśnie użytkowania. Przy jego konstruowaniu, zwraca się bacznie uwagę na niezawodność i wytrzymałość. Niekiedy można kupić dołączone z nim specjalne sakwy, czyli torby, w które pakujemy potrzebne w drodze rzeczy. Znacznie zwiększa to jego wagę i to też nie uchodzi uwadze konstruktorów.
  Rowery na stałe zrosły się z krajobrazem miast czy wsi. Warto jest dokonać przemyślanego zakupu i cieszyć się aktywnym trybem życia.

  Posted by admin @ 11:46 am

Comments are closed.