• SSC Ultimate Aero TT – samochód marzeń

  Możliwość komentowania SSC Ultimate Aero TT – samochód marzeń została wyłączona
  21 stycznia, 2010 /  Wypożyczalnia samochodów

  SSC Ultimate Aero TT to samochód niezwykły pod każdym względem. Jakiś czas temu pobił rekord szybkości i oficjalnie stał się najszybszym autem świata. Wcześniej Veyron posiadał ten zaszczytny tytuł. Jest to samochód wykonany z włókien węglowych i kompozytów, co sprawia, iż jest bardzo lekki. Jego rama natomiast wykonana jest ze specjalnej stali, która notabene jest wykorzystywana w astronautyce.
  Mogłoby się wydawać, iż jest to samochód, który stawia jedynie na osiągi sportowe, lecz to nie prawda. Jego wnętrze obite jest skórą, do dyspozycji mamy wysokiej klasy sprzęt audio oraz odtwarzacz DVD. „Usiądź i poczuj się jak w domu” – to dewiza współczesnych konstruktorów.
  Nie straszna nam żadna przeszkoda gdy siedzimy za kierownicą tego auta, bowiem, aby jej uniknąć, możemy podnieść przód zawieszenia o 10 centymetrów.
  Jak się Wam wydaje ile takie cacko posiada koni mechanicznych? Oto kilka przykładów, Porsche 911 GT3 pod maską ma schowanych 435 KM, natomiast Ferrari 360 w wersji Modena dysponuje mocą 400 KM. Są to samochody powszechnie uznawane za giganty na rynku samochodów sportowych i po prostu najszybsze w swojej klasie.
  SSC Ultimate Aero TT natomiast, jako najszybszy na świecie samochód bije tych olbrzymów „na głowę”. Jego moc to uwaga… 1199 koni mechanicznych! Na dodatek, pomimo tego co mogłoby się wydawać, biorąc pod uwagę te astronomiczne cyfry, spala na setkę około 15 litrów na 100km w mieście oraz około 10l. na 100km na autostradzie. To naprawdę imponujące osiągnięcie przy takich osiągach silnika.
  Cena tego samochodu to wydatek rzędu 620 000 USD… Cóż nam, szarym zjadaczom chleba pozostaje, aby posmakować jazdy nowymi i pięknymi autami? Sądzę, że wypożyczalnia samochodów. Warszawa, na przykład, oferuje szeroką gamę wygodnych i luksusowych aut, może warto skorzystać przy okazji podróży?

  Posted by admin @ 3:01 pm

Comments are closed.