• Zakup idealnej pralki- na co zwrócić uwagę

  Możliwość komentowania Zakup idealnej pralki- na co zwrócić uwagę została wyłączona
  2 października, 2018 /  AGD
  pralki

  Pralka należy do podstawowych sprzętów domowych. Im więcej jest domowników, a zwłaszcza dzieci tym intensywniej jest użytkowana. Nic więc dziwnego, że raz na kilka lat trzeba ją wymienić. Na co zwrócić uwagę by cieszyć się idealnie czystym praniem, a jednocześnie nie przepłacać, ani przy zakupie ani przy późniejszej eksploatacji?

  pralkiRodzaje pralek

  Pralki dzieli się najczęściej biorąc pod uwagę sposób ładowania, wymiar, dodatkowe funkcje oraz sposób montażu.

  • Pralki ładowane od góry oraz pralki ładowane od przodu. Modele ładowane od przodu są zdecydowanie bardziej popularne, często dlatego, że mają większy zakres pojemności. Za to pralki ładowane od góry dobrze sprawdzają się wąskich pomieszczeniach, bo na ogół są węższe.
  • Pralki klasyczne oraz typu slim. Do niewielkich, wąskich pomieszczeń stworzono też specjalny rodzaj pralek typu slim, które są płytkie, ale nadal ładowane od przodu, ich głębokość wynosi od 33 do 45 cm. Mniejszy gabaryt oznacza jednak mniejszą ładowność pralki.
  • Pralki i pralko-suszarki. Alternatywą dla osób, które nie mogą zmieścić dwóch urządzeń są pralko-suszarki.
  • Sprawdzają się też w niewielkich mieszkaniach, gdzie trudno jest znaleźć miejsce na rozłożenie zwykłej suszarki. Należy jednak pamiętać, że pralko-suszarki są mniej energooszczędne w porównaniu do zwykłych pralek. Ponadto maksymalny wsad ubrań do wysuszenia jest często mniejszy niż ładowność pralki.
  • Pralki wolnostojące oraz do zabudowy. Największy wybór modeli jest wśród pralek wolnostojących, jednak osoby którym zależy na ukryciu tego urządzenia np. ze względów estetycznych mogą wybrać model do zabudowy. Zwykle większość funkcji jest takich samych w obu rodzajach urządzeń.

  Podstawowe informacje

  Producenci oferują pralki, które mogą różnić się bardzo wieloma cechami, od tak podstawowych jak ładowność, po specjalne programy prania. Dlatego przed przystąpieniem do wyboru pralki warto dobrze jest przemyśleć. Podstawowe cechy, które posiadają pralki to:

  • Ładowność, czyli ilość suchego prania, które możemy jednorazowo wyprać. Modle pralek mogą pozwalać na jednorazowy wsad od 2,5 kg do nawet 12 kg prania.
  • Klasa energetyczna mówi nam o poborze prądu przez urządzenia. Wyróżnia się 7 stopni od A+++ do D, gdzie najbardziej energooszczędne są urządzenia klasy A+++.
  • Efektywność prania, czyli to jak pralka rodzi sobie z brudem i dokładnym odwirowaniem. Wyróżnia się 9 stopni od A+++ do G. Także w tym przypadku o największej dokładności świadczy klasa A+++.
  • Pobór wody- czyli ile wody zużywa pralka na jeden cykl prania. Wartość może wahać się pomiędzy 11 a 94 litrami. Producenci często podają taką informację jako zużycie wody na rok.

  Posted by admin @ 11:47 am

Comments are closed.