• Dlaczego RAM w smartfonie ma znaczenie?

  Możliwość komentowania Dlaczego RAM w smartfonie ma znaczenie? została wyłączona
  24 października, 2020 /  Telefony

  Obecnie telefony komórkowe stanowią doskonałą alternatywę dla komputerów. Ogromna ilość aplikacji, funkcji oraz działań, które można wykonywać za pomocą smartfona sprawia, że muszą być one wyposażone w coraz większą ilość pamięci RAM. W związku z tym pojawia się pytanie, jaka ilość RAM-u powinny mieć współczesne smartfony z androidem Samsung, aby sprawnie funkcjonowały.

  Odpowiednie RAM dla smartfona

  RAM (ang. Random Access Memory) nie zagłębiając się w szczegóły pozwala na szybki dostęp do wszystkich komórek pamięci na telefonie. W praktyce jego obecność pozwala na sprawne funkcjonowanie telefonu komórkowego pomimo korzystania z aplikacji, przeglądania Internetu oraz pomimo działania różnych procesów w tle.

  Warto jednak mieć na uwadze, że RAM nie jest wykorzystywany do gromadzenia informacji. Wszystkie zapisane na urządzeniu dane w ramach pamięci RAM zostają stracone zaraz po zamknięciu aplikacji z niej korzystającej lub po wyłączenie telefonu. Gdy już wiadomo czym jest RAM, to należy dowiedzieć się, ile powinno być go na telefonie.

  Ile RAM-u w telefonie?

  Generalnie można wyjść z założenia, że im więcej pamięci RAM tym lepiej. Jednak trzymając się tego toku rozumowania jest się skazanym na wydatek kilku tysięcy zł na telefon komórkowy. Chcąc uniknąć takiej sytuacji należy zadać sobie dwa pytania. Jaki jest budżet na telefon oraz do czego będzie on używany.

  Z pewnością można wyjść z założenia, że osoba wykorzystująca smartfon do tak podstawowych czynności, jak przeglądanie Internetu, korzystanie z portalu społecznościowych nie będzie potrzebowała urządzenia wyposażonego w wyjątkowo dużą ilość pamięci RAM. Oczekiwania spełni większość smartfonów za około 1000 zł.

  Osoby, które liczą na telefon, który nigdy ich nie zawiedzie w trakcie wykonywania podstawowych czynności, powinny wybrać model o pamięci RAM 6 GB. Z łatwością można również znaleźć smartfony posiadające 8 GB RAM. Z kolei w przypadku najtańszych telefonów komórkowych warto wybrać telefon, który będzie miał co najmniej 4 GB pamięci.

  Posted by admin @ 2:20 pm

Comments are closed.