• Karta pamięci do starego telefonu

  Możliwość komentowania Karta pamięci do starego telefonu została wyłączona
  1 sierpnia, 2019 /  Telefony
  karta pamięci do telefonu

  Rynek sprzedaży telefonów komórkowych w obecnej postaci jest wart już dziesiątki miliardów dolarów. Na rynku funkcjonuje kilkunastu producentów, choć dominujące znaczenie ma zaledwie kilku z nich. Choć mnogość nowych modeli smartfonów, pojawiających się co i rusz w sprzedaży, może imponować, to jednakże wciąż funkcjonują osoby, które wolą korzystać z tradycyjnych telefonów z przyciskami. Są też tacy, którzy posiadają i użytkują modele, liczące sobie kilka, a nawet kilkanaście lat.

  Problem z dostępnością kart

  karta pamięci do telefonu

  Stare telefony komórkowe często są wciąż bardzo solidnymi propozycjami. Mimo ograniczonych możliwości niejednokrotnie imponują trwałością i dostępnością do zasięgu. Z tego też powodu posiadają dość spore grono fanów wśród osób, którym telefon komórkowy ma umożliwić głównie prowadzenie rozmów, wysyłanie esemesów i zrobienie prostego zdjęcia. Do takich celów starsze modele telefonów są idealne.

  Problem pojawia się w momencie, w którym zaczynają zawodzić karty pamięci w takich modelach. Obecnie na rynku ciężko dostać fabrycznie nowe karty pamięci, które wykonane byłyby w rozmiarze pasującym do starszych telefonów. Karty pamięci do telefonu z tamtych czasów najczęściej należały bowiem do formatu micro SD lub ewentualnie MMC. Obecnie wyszedł on jednak z użytku i w nowych modelach już nie ma gniazd, umożliwiających wykorzystanie takich kart.

  Przejściówki rozwiązaniem problemu

  Rozwiązanie takiego problemu jest dość proste. Na rynku są bowiem dostępne odpowiednie przejściówki, które umożliwiają wykorzystanie nowych, obecnie stosowanych przez producentów modeli kart do telefonów sprzed lat. Karta pamięci do telefonu wykonana w formie micro SD może być zatem umieszczona w przejściówce w formacie mini SD i jako taka wykorzystywana.

  Warto przy tym pamiętać aby decydując się na zakup adaptera najpierw sprawdzić jaka karta pamięci dedykowana jest do danego modelu telefonu. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowania, jakie może się pojawić w wyniku zakup adaptera, który z uwagi na niezgodność ze slotem wbudowanym w stary telefon nie pozwoli na jego użytkowanie.

  Posted by admin @ 12:33 pm

Comments are closed.