• Wybór wałka do ciasta – najciekawsze pomysły

  Możliwość komentowania Wybór wałka do ciasta – najciekawsze pomysły została wyłączona
  3 stycznia, 2021 /  AGD

  Wałek do ciasta to bardzo istotny przyrząd wpływający na przebieg pracy w kuchni. Na rynku odnaleźć można bogatą ofertę modeli wykonanych z rożnych tworzyw. Każdy projekt charakteryzują inne właściwości i zastosowane udogodnienia. Jakim akcesoriom z tej kategorii warto bliżej się przyjrzeć?

  Klasyczne wałki do ciasta

  Standardowe modele wykonywane są z kilku tworzyw o różnych właściwościach. W sklepach odnaleźć można:

  • egzemplarze drewniane,
  • silikonowe i z tworzyw sztucznych,
  • wykonane ze stali.
   Wałki z drewna są jednymi z najbardziej popularnych. Wykonane z naturalnego surowca sprawdzą się w kuchniach wszystkich osób dbających o środowisko. Drewno posiada właściwości antybakteryjne. Odpowiednio zakonserwowane nie sprawia trudności w czyszczeniu. Zaletami modeli silikonowych i z tworzyw sztucznych jest ich lekkość i możliwość mycia w zmywarce. Występują w wielu kolorach, które można dopasować do wystroju kuchni – https://sklep.technica.pl/walki-do-ciasta. Wałeczek do ciasta z silikonu posiada również właściwości chroniące przed przywieraniem masy. Stalowe egzemplarze można spotkać najczęściej w profesjonalnych kuchniach. Charakteryzuje je sterylność i wysoka odporność na zniszczenia.

  Mniej popularne rozwiązania

  Wśród przyrządów do wałkowania odnaleźć można również egzemplarze wyposażone w specjalne funkcje. Jednym z pomysłów są wałki termiczne. Wnętrze tych akcesoriów można wypełnić wodą o określonej temperaturze. Celem takiego działania jest ułatwienie rozprowadzania ciasta. Chętnie wybieraną opcją są też wałki grawerowane. Wytłoczone w ich powierzchni wzory umożliwiają stworzenie wyjątkowych wypieków.

  Bogata oferta różnorodnych wałków do ciasta umożliwi każdemu dopasowanie najlepszego dla siebie modelu. Wybór nietypowych rozwiązań może ułatwić pracę lub umożliwić przyrządzenie wyjątkowych potraw. Poszukując akcesoriów kuchennych warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania.

  Posted by admin @ 2:44 pm

Comments are closed.