• Zabawa z dekorowaniem, czyli moc ozdobnych dziurkaczy

  Możliwość komentowania Zabawa z dekorowaniem, czyli moc ozdobnych dziurkaczy została wyłączona
  7 stycznia, 2021 /  Dla dzieci
  dziurkacz ozdobny

  Dziurkacze ozdobne nie są przeznaczone tylko dla dzieci bawiących się w tworzenie laurek dla najbliższych. Piękne i eleganckie wzory wycięte w papierze zamienią nudne kartki w oryginalne rękodzieła!

  Czym są dziurkacze ozdobne i dla kogo są przeznaczone?

  Pierwszym skojarzeniem z tymi narzędziami są przybory dla dzieci, które mogą puścić wodze fantazji i kreatywności, wycinając różne wzory na wybranych przez siebie kartkach i innych materiałach. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej ludzi zajmujących się typowo wycinaniem wzorów, bardziej lub mniej dziecięcych, z pomocą profesjonalnych, ozdobnych dziurkaczy. Ci rzemieślnicy poważnie traktują swoje rękodzieło i lubią tworzyć zapierające dech w piersiach dzieła z papierowych wycinków na użytek innych. Dziurkacz ozdobny jest przydatnym narzędziem w każdym domu.

  Zastosowanie dziurkaczy ozdobnych

  Te narzędzia mogą zostawiać wzory na wyciętej kartce lub można użyć wycinków zbieranych w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku do naklejenia ich na inne rękodzieło. Z pomocą dziurkaczy dekoruje się karki okolicznościowe, zaproszenia, opakowania na prezenty, serwetki czy brzegi ozdobnych dokumentów. Są używane podczas różnych, kreatywnych zajęć dla dzieci. Dziurkacze świetnie sprawdzają się w technikach takich jak decoupage, scrapbooking, art journaling czy podczas robienia kolaży.

  Jakie wzory są wycinane przez dziurkacze ozdobne?

  W zależności od upodobań, na stronach można znaleźć wzory zwierzęce dla najmłodszych, jak i piękne motywy roślinne czy geometryczne. W zależności od wielkości dziurkacza, wycinki mogą być bardzo małe lub bardzo duże, nawet biegnące przez całą kartkę!

  Posted by admin @ 12:13 pm

Comments are closed.