• Czym są audiobooki?

  Możliwość komentowania Czym są audiobooki? została wyłączona
  13 grudnia, 2020 /  Czytelnictwo

  Słowo audiobook zdobywa coraz większa popularność nie tylko w mowie codziennej, lecz również w różnego rodzaju wyszukiwarkach internetowych. Wiele osób interesuje się audiobookami i ich poszukuje. Nie każdy jednak wie, czym one tak naprawdę są oraz skąd właściwie takie zamieszanie.

  Czym są audiobooki?

  Czym tak właściwie są audiobooki? Są to pliki dźwiękowe, na których nagrany jest głos aktora czytającego książkę. Jest to więc audio książka, którą się słucha, a nie czyta. Rozwiązanie to zdobywa naprawdę ogromną popularność z powodu wielu bardzo ciekawych zalet. Jakich konkretnie?

  Dlaczego są one tak popularne?

  Czytanie książek wymaga nie tylko odpowiedniej atmosfery i okoliczności, lecz przede wszystkim dość dużej ilości wolnego czasu. Czasu, którego zawsze jest za mało. Nic więc dziwnego, że czytanie książek papierowych drastycznie spada, podczas gdy wzrasta słuchalność audiobooków.

  Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć jeden z nich podczas porannej podróży samochodem do pracy, lub też podczas jechania do niej autobusem, lub tramwajem. Mało tego, słuchać audiobooków można również w domu, podczas sprzątania czy też gotowania. Wszędzie tam, gdzie nie da się trzymać książki w dłoniach, audiobooki sprawdzą się rewelacyjnie. Wiele ciekawych audiobooków można nabyć na Ibuk.pl.

  Posted by admin @ 7:51 am

Comments are closed.