• Dlaczego warto czytać dzieciom?

  Możliwość komentowania Dlaczego warto czytać dzieciom? została wyłączona
  22 marca, 2021 /  Dla dzieci

  Każdy rodzic, którego pociecha zaczyna mówić coraz więcej i poznawać otaczający ją świat, będzie chciał w jakiś sposób stymulować jej rozwój. Niezaprzeczalnie najlepszym wyborem będą odpowiednie książeczki dla dzieci. Nie tylko rozwiną one dziecko, ucząc je nowych rzeczy, ale i zaczną przyzwyczajać do czytania, co z pewnością przyda się w późniejszym życiu.

  W jaki sposób książeczki dla dzieci wpływają na ich rozwój?

  W zależności od rodzaju lektury i zawartych w niej treści, rozwój dziecka może być pobudzany na wiele sposobów. Jedne pozycje będą rozwijać kreatywność dzieci, inne będą uczyć rozpoznawać i nazywać nowe obiekty, a jeszcze inne poszerzą horyzonty malucha, dzięki czemu rozwinie się jego ciekawość i będzie on jeszcze gorliwiej chciał poznawać otaczający go świat. Niektóre książeczki mogą wskazywać też na pożądane zachowania, jakie są akceptowane w społeczeństwie, i stawiać je w kontraście dla zachowań nieakceptowalnych.

  Jakie pozycje wybrać?

  Książeczek dla dzieci jest na rynku całe mnóstwo, lecz niektóre z nich zasługują na miano uniwersalnych. Należą do nich między innymi opowieści o Kubusiu Puchatku, które w niewinny i niepozorny sposób przekazują dziecku ważne wartości, odnoszące się do interakcji międzyludzkich. Innym przykładem mogą być baśnie Andersena, których przesłanie z pewnością zapadnie w pamięć młodemu człowiekowi.

  Posted by admin @ 7:46 pm

Comments are closed.