• Jak wybrać dobry monitor graficzny?

  Możliwość komentowania Jak wybrać dobry monitor graficzny? została wyłączona
  23 kwietnia, 2021 /  Komputery
  monitor eizo

  Wybór odpowiedniego monitora graficznego to nie lada wyzwanie. Jednak bez względu na branżę i zastosowanie, monitor powinien posiadać kilka kluczowych cech i funkcji ułatwiających pracę. Każdy projekt, fotografia, czy stworzona grafika wymaga dużej dokładności kolorów, w celu uzyskania pożądanego efektu końcowego.

  Monitor dla początkujących w branży

  Pierwsze kroki stawiane na arenie twórczej mogą być trudne, ale najbardziej liczy się pierwsze wrażenie. Ogromny wpływ na wynik pracy ma odpowiedni sprzęt. W przypadku monitorów graficznych warto zwrócić uwagę na te posiadające matrycę IPS, która reprodukuje nawet do 99% kolorów z palety AdobeRGB. Zapewnia to większe nasycenie oraz szerszy zakres barw wyświetlanych na monitorze. Ponadto niektóre monitory, takie jak monitor graficzny Eizo, posiadają opatentowane oprogramowanie do zarządzania kolorami. Umożliwia to odpowiednią kalibrację monitora w celu uzyskania bardzo dokładnych kolorów.

  monitor eizo

  Wskazówki dla profesjonalistów

  W przypadku monitorów do użytku profesjonalnego warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych cech. Bardzo ważna jest wysoka rozdzielczość oraz przekątna ekranu, a także wbudowany kalibrator i szeroki wybór złączy wejściowych. Monitory graficzne Eizo są również wyposażone w dodatkowe złącza Single-Link oraz Dual-Link/Quad-Link do płynnej transmisji wideo w rozdzielczości 4K.

  Każdy profesjonalista na pewno doceni tak zwany kaptur, czyli osłonę ekranu, która stanowi ochronę przed oświetleniem zewnętrznym. Wybrane modele monitorów graficznych Eizo są dostarczane w komplecie z taką osłoną. Dobry monitor powinien być także ergonomiczny i posiadać podstawkę, która umożliwia regulację wysokości lub ustawienie monitora w pozycji pionowej. Dowiedz się więcej wchodząc tutaj.

  Posted by admin @ 11:55 am

Comments are closed.