• Czym charakteryzuje się niezawodny skaner dokumentów do biura?

  Możliwość komentowania Czym charakteryzuje się niezawodny skaner dokumentów do biura? została wyłączona
  22 kwietnia, 2021 /  skanery
  skaner

  Znalezienie porządnego skanera dokumentów do biura nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że producenci co roku oferują nowe modele oparte na zaawansowanej technologii. Na szczęście dzięki kilku prostym wskazówkom nawet osoby, które nie znają się na sprzęcie IT, będą mogły wybrać wysokiej klasy sprzęt do zadań specjalnych.

  Jaki typ skanera wybrać?

  Na półkach sklepowych dominują dwa główne typu skanerów. Pierwsze z nich to urządzenia CCD, a drugie to CIS. Każdy z modeli ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Skaner dokumentów CCD wykorzystuje specjalną lampę, która przed wykonaniem skanu dokumentu musi oczywiście się nagrzać. Światło generowane przez lampę skanera jest automatycznie kierowane na skanowany obiekt i odbija się od niego za pomocą specjalnego systemu luster. Odbite światło trafia do soczewki, a następnie przekazywane jest do matrycy CCD. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzą się nie tylko w biurze, ale również w domu. Skanery CIS oparte są z kolei na nowoczesnych diodach LED. Pamiętać należy o tym, że światło diod LED jest znacznie słabsze, dlatego też skany dokumentów tracą na jakości. Największym atutem nowoczesnych skanerów CIS jest duża mobilność i energooszczędność.

  Szybkość skanowania

  Jeżeli skaner dokumentów będzie dość często użytkowany, to należy zwrócić uwagę na szybkość skanowania. Pamiętać należy o tym, że prędkość skanowania zależy nie tylko od samego skanera, ale również od komputera. Nowoczesne skanery bardzo często wyposażone są w przycisk, który umożliwia szybkie skanowanie.

  Posted by admin @ 8:53 am

Comments are closed.