• Jak wybrać najlepszy monitor?

  Możliwość komentowania Jak wybrać najlepszy monitor? została wyłączona
  12 lutego, 2019 /  Komputery
  monitory

  Monitory są potrzebne do użytkowania komputerów stacjonarnych. To właśnie tam widnieje cały program systemowy komputera, zupełnie jak w laptopach. Szukanie odpowiedniego monitora w dzisiejszych czasach może sprawiać trudności, jako że na rynku istnieje całe mnóstwo rodzajów i modeli, i wszystkie się czymś różnią. Czym kierować się przy wyborze tego sprzętu i na co zwracać uwagę?

  Parametry i wielkość – czemu tak ważne?

  monitory

  Ludzie często chcą zakupić jak największy monitor, bowiem wydaje im się, że to podniesie standard ich pracy. Nie jest to koniecznie prawdą, ponieważ duży monitor wymaga zachowania odpowiedniej odległości od użytkownika, by nie odczuwał on dyskomfortu w trakcie korzystania z komputera. Najczęściej wybieraną rozdzielczością monitora jest 17 lub 19 cali, i to w zupełności wystarcza do użytkowania na co dzień. Pod uwagę należy również brać ilość miejsca, jaką dysponuje się na stanowisku pracy, by nie okazało się, że zakupiony monitor się nie mieści. 

  Czy matryca ma znaczenie?

  Istnieje kilka rodzajów matryc w monitorach (https://www.sferis.pl/monitory-2070) i od klienta tak naprawdę zależy jaką wybierze. Dobrze jednak posiadać podstawową wiedzę na temat matryc, by wybrać najodpowiedniejszą do swoich potrzeb. Matryca TN doskonale sprawdza się w biurowych warunkach jednak nie zachwyca jakością obrazu, i z pewnością nie spełnią oczekiwań w domowych warunkach. Cechą tej matrycy jednak jest fakt, iż monitory wyposażone w nią są stosunkowo tanie. Matryca IPS to już znacznie wyższy poziom i powinno wybierać się ją, kiedy ważna jest jakość obrazu oraz żywe kolory w trakcie użytkowania. Ten rodzaj matrycy wręcz zachwyca jakością, zatem warto ją rozważyć, nawet jeśli monitor ma służyć tylko do pracy. Jeśli klient nie posiada odpowiedniej wiedzy odnośnie modelu, który spełni jego oczekiwania, może poprosić o radę i pomoc wykwalifikowanego specjalisty w sklepie, a ten z pewnością zaproponuje monitory wedle upodobań i potrzeb kupującego. Istnieje również możliwość zakupienia monitorów przez Internet, jednak tam klient jest pozbawiony tej możliwości poradzenia się kogoś wykwalifikowanego.

  Posted by admin @ 8:22 am

Comments are closed.