• Maty samopompujące – Wymiary to podstawa

  Możliwość komentowania Maty samopompujące – Wymiary to podstawa została wyłączona
  13 lutego, 2019 /  Sprzęt Turystyczny
  lekka mata samopompująca

  Na rynku znajdziemy wiele doskonałych produktów, zaś producenci mat samopompujących prześcigają się w pomysłach, aby tylko zadowolić swoich klientów. Maty samopompujące występują w różnych wymiarach, kolorach, a także grubościach.

  Jak wybrać idealne maty samopompujące?

  Maty samopompujące występuje w różnych rozmiarach i grubościach, aby wiec wybrać ta najlepsza dla siebie, warto w trakcie zakupów kierować się kilkoma czynnikami.

  Podstawą wyboru dobrej maty jest wybór tej o odpowiednich wymiarach. Maty produkowane są często w kilku rozmiarach, gdzie poza długością uniwersalną (która zazwyczaj wynosi około 180 cm), znajdziemy również maty dla użytkowników wysokich (około 190 cm) i niskich. Pamiętajmy, że zakup zbyt krótkiej maty spowoduje, że będziemy mieć nogi na ziemi, jednak błędem jest też kupowanie tej zbyt długiej. Jeśli mamy około 160 cm wzrostu, wówczas zakup np. dwumetrowej maty oznacza, że będziemy dźwigać zbędny ciężar, a mata będzie też mieć duże rozmiary po zwinięciu. Jeżeli z kolei zależy nam na tym, by odchudzić nasz bagaż, a mata była lekka, wówczas możemy wybrać krótszą matę. Będzie się to oczywiście wiązało z wystawaniem naszych stóp, tu jednak ewentualnie możemy ratować się podłożeniem czegoś pod stopy (może to być np. ubranie lub plecak. Komfort snu będzie na pewno nieco niższy, jednak zabranie tej trochę krótszej maty spowoduje, że będzie ona ważyć np. o 1/3 mniej niż normalna.

  Posted by admin @ 9:48 am

Comments are closed.