• Książki dla dzieci – lektury – są ważne

  Możliwość komentowania Książki dla dzieci – lektury – są ważne została wyłączona
  11 czerwca, 2021 /  Księgarnia

  Lektury i inne książki dla dzieci stanowią bardzo dużą część rynku wydawniczego, a zainteresowanie nimi wciąż wzrasta. Co raz więcej rodziców jest też świadomych wielkiej wagi, jaką odgrywa obcowanie z książką w życiu małego człowieka. Wartość książek dla dzieci jest nieprzeceniona.

  Rozwijają one wyobraźnię, kształtują światopogląd, uczą postaw i zachowań społecznych, pomagają przepracowywać dziecięce problemy. Dzięki ilustracjom najmłodsi mają okazję obcować ze światem sztuki, poznawać różne style graficzne i kształtować gust estetyczny od najmłodszych lat.

  Oczywiście książki lekturowe https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Lektury-szkolne,706212865,k.html to także doskonałe narzędzie do zdobywania umiejętności językowych, poznawania nowych słów, opisywania świata, nazywania i wyrażania swoich potrzeb, budowania zdań, zadawania pytań i udzielania odpowiedzi.

  Wspólne czytanie książek dla dzieci jest także bardzo wartościową aktywnością rodzinną budującą i wzmacniającą relację. Nie będzie niczym odkrywczym, powiedzenie, że czytanie to bardzo ważny element wieczornej rutyny. Pozwala dziecku wyciszyć się po dniu pełnym wrażeń.

  Nasze lektury szkolne

  Dodatkowo głos rodzica działa na maluchy kojąco, a siedzenie razem pod kołdrą i przytulanie się do rodzica nie tylko uspokaja układ nerwowy, ale też daje poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Nie jest to także czynność pozostająca obojętna dla rodzica.

  Czytając książki swoim dzieciom, rodzice przywołują wspomnienia i związane z nimi pozytywne odczucia i emocje, kiedy to sami słuchali opowieści na dobranoc.

  Choć może się wydawać, że programy i interaktywne zabawy wypierają książki dla dzieci, to jest wręcz odwrotnie. Bajki, baśnie i opowiadania mają swoje stałe miejsce w dziecięcym świecie.

  Posted by admin @ 9:32 am

Comments are closed.