• Monitor do pracy – na co zwrócić uwagę?

  Możliwość komentowania Monitor do pracy – na co zwrócić uwagę? została wyłączona
  16 czerwca, 2021 /  Meble
  monitor do pracy

  Coraz więcej zawodów wymaga pracy przy komputerze, co niejednokrotnie oznacza spędzanie przed ekranem minimum 8 godzin dziennie. Efektywne wykonywanie obowiązków jest możliwe wyłączenie przy zapewnieniu odpowiedniego komfortu. Bez wątpienia dobrze dobrany monitor do pracy to połowa sukcesu. Jakość obrazu i odpowiednia wielkość ekranu to tylko część z kluczowych parametrów. Na co zatem należy zwrócić uwagę wybierając monitor do pracy?

  Podstawowe parametry dobrego monitora

  Warto zadbać o dostatecznie dużą powierzchnię roboczą monitora do pracy. Popularnym wyborem jest sprzęt o przekątnej 24 cali, który umożliwia wygodne poruszanie się po kilku oknach jednocześnie. Jeśli pracownik potrzebuje obszaru wykraczającego poza wymiary ekranu, można pochylić się nad nietypowymi proporcjami pulpitu np. 21:9. Dobrze jest wybrać model cechujący się nowoczesną technologią 4K. Lepsza rozdzielczość to gwarancja poprawy jakości obrazu, a także zwiększenie poziomu szczegółowości. W nienagannym odbiorze treści ma swój udział również matryca – należy zdecydować się na taką, która zapewni szerokie kąty widzenia i dobry kontrast. 

  Dodatkowe opcje – czy są potrzebne?

  Wszystko zależy od wykorzystania monitora do pracy. Jeśli do jednoczesnych operacji potrzebnych będzie kilka ekranów, pomocne okażą się pulpity bez ramek. Zapewniają bowiem płynne przejście między roboczymi obszarami. Wbudowane głośniki także się przydają (np. przy wideokonferencji). Monitor do pracy powinien być wyposażony również w USB, dzięki czemu łatwo i szybko można podłączyć urządzenia wejścia.

  Dobrze dobrany monitor wpłynie na zwiększenie wydajności pracownika. Warto zatem pochylić się na różnymi modelami i wybrać ten, który w największym stopniu będzie odpowiadał potrzebom zatrudnionego.

  Posted by admin @ 3:45 pm

Comments are closed.