• Na co zwracać uwagę przy kupnie drukarki laserowej?

  Możliwość komentowania Na co zwracać uwagę przy kupnie drukarki laserowej? została wyłączona
  15 lutego, 2019 /  Drukarki
  drukarka

  Drukarki laserowe każdego roku znajdują wiele chętnych. Są szczególnie lubiane w biurach oraz innych miejscach pracy, które często korzystają z usług drukarek. Wiele osób kojarzy je jako solidny i niezawodny sprzęt, na którym zawsze można polegać. Na co więc zwracać uwagę przy kupnie drukarki laserowej, żeby naprawdę była nam użyteczna przez wiele lat?

  Koszty

  Drukarki laserowe są drogie w zakupie. Nie da się tego ukryć. Pamiętajmy jednak o zasadzie, że czym tańszą drukarkę kupimy, tym będzie droższa w eksploatacji. Widać to wyraźnie na przykładzie drukarek atramentowych, które często są bardzo tanie, ale koszt tuszu potrafi być kilka razy większy niż sam zakup drukarki. Warto więc zainwestować większą sumę pieniędzy w dobrą drukarkę i będziemy mogli korzystać z niej lata.

  Kolor

  Warto pamiętać, że drukarki laserowe występują jako czarnobiałe albo kolorowe. Musimy wybrać, która będzie praktyczniejsza w naszym wypadku. Warto zadać sobie pytanie, czy druk kolorowy na pewno będzie nam potrzebny? W wielu miejscach pracy, takich jak biura czy recepcje drukowane są głównie dokumenty, rzadko więc używany jest kolor w drukarkach. Ponadto tonery do drukarek kolorowych są dużo droższe i mniej wydajne.

  Druk dwustronny

  DRUKARKA

  Gdy będziemy wybierać drukarkę warto zwrócić uwagę czy ma opcje druku duplex, czyli dwustronnego. Drukarka automatycznie dostosowuje ułożenie papieru, aby był możliwy druk po obu stronach. Powoduje to mniejsze zużycie papieru oraz jest bardzo praktyczne, gdy chcemy drukować ulotki, reklamy lub katalogi. Gdy używamy tej opcji sporadycznie, być może nie warto przepłacać, ale podczas pracy w biurze funkcja ta może ułatwić oraz usprawnić nam pracę.

  Bęben i toner

  Drukarki laserowe mogą mieć bęben połączony z pojemnikiem na toner lub bęben może być oddzielną częścią, która się wymienia osobno, jak i proszek się wymienia osobno. Wymiana bębna razem z tonerem jest opcją droższą. Czasami bęben nie jest jeszcze zużyty, ale i tak musimy go wymienić. Bębny ceramiczne w laserowych drukarkach cechują się większą wydajnością i żywotnością od innych.

  Posted by admin @ 1:39 pm

Comments are closed.