• Łączniki krzyżowe – prosty sposób na kontrolę oświetlenia

  Możliwość komentowania Łączniki krzyżowe – prosty sposób na kontrolę oświetlenia została wyłączona
  19 kwietnia, 2021 /  Dom
  łączniki krzyżowe

  Współcześnie promuje się ideę inteligentnych domów. Na każdym kroku producenci zaskakują nowymi rozwiązaniami. Nie każdy wie, że na wyciągnięcie ręki dostępne są niedrogie i proste recepty, które znacząco poprawiają życie. Jednym z nich jest łącznik krzyżowy, który umieszczony w odpowiednim miejscu ułatwia poruszanie się i obsługę oświetlenia w domu. 

  Czym jest łącznik krzyżowy? 

  Jest to element instalacji, który może służyć do rozbudowywania systemu. Funkcjonuje sprawnie z innymi częściami obwodu elektrycznego. Jeśli zostanie dołączony do łącznika schodowego, może umożliwiać zapalanie i gaszenie światła w różnych częściach domu. Może to być drugie piętro, piwnica bądź podjazd, który posiada oświetlenie zewnętrzne. 

  Łączniki krzyżowe są bardzo wygodne i pozwalają na sterowanie światłem bez potrzeby wracania w poprzednie miejsce. Znajdują się do kupienia na stronie internetowej: https://eldor24.pl/laczniki-krzyzowe/.

  Niektóre modele są czułe na dotyk lub uaktywniają się pod wpływem ruchu. Można je w prosty sposób dopasować do wnętrza, ponieważ na rynku jest duży wybór kolorów łączników.

  Rodzaje łączników krzyżowych 

  W przypadku gdy łącznik obsługuje jeden odbiornik, wystarczy montaż pojedynczego łącznika krzyżowego. Celem jest optymalizacja, która pozwala najlepiej wykorzystać możliwości instalacji elektrycznej. Jeśli trzeba ją mocno rozbudować, należy zaopatrzyć się w podwójny łącznik. Jest to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w łączeniu co najmniej dwóch różnych grup odbiorników w jednym obwodzie. Przykładem są żarówki w większych żyrandolach. Łączniki krzyżowe o podwójnej budowie oszczędzają miejsce i zwiększają funkcjonalność instalacji.

  Posted by admin @ 1:01 pm

Comments are closed.