• Dlaczego ludzie lubią poradniki?

  Możliwość komentowania Dlaczego ludzie lubią poradniki? została wyłączona
  Listopad 3, 2018 /  Księgarnia

  Zainteresowanie poradnikami było i jest bardzo duże. Czy dłuższe, czy krótsze, formy tego typu często znajdują odbiorców. Dotyczyć mogą najróżniejszych rzeczy i być naprawdę pomocne nawet wtedy, gdy czytający za pomocą poradnika próbuje zrobić coś, czego nigdy nie robił. Dobry poradnik jest zwięzły i konkretny. Może właśnie to sprawia, że ludzie tak bardzo je lubią?

  Precyzyjne instrukcje

  Jeśli autor poradnika wie, co robi, z pewnością uda mu się stworzyć przydatne wielu osobom narzędzie edukacyjne. Choć zadanie wydaje się proste, można popełnić wiele błędów. Lubiane i cenione poradniki mają dość mało tekstu, ale jest on maksymalnie skondensowany, nie ma tam miejsca na lanie wody. Pojawiają się precyzyjne instrukcje, które nie sposób zinterpretować inaczej niż leżało to w założeniach autora. Dzięki temu maleje szansa na niepowodzenie związane z wykorzystaniem poradnika w praktyce.

   

  Do wszystkiego i dla każdego

  Ważną cechą poradników jest też to, że są tak bardzo różnorodne. Specjalistów nie brakuje, więc jeśli tylko któryś z nich chce podzielić się wiedzą z innymi, wystarczy, że stworzy prosty poradnik… Nawet w przypadku wąskich dziedzin i naprawdę konkretnych kwestii dobre poradniki są tak napisane, że zrozumienie ich przekazu nie wymaga dużo myślenia. W tych trudniejszych autor często dorzuca słownik pojęć lub wiele ilustracji, pokazujących na przykładach, jak coś powinno być wykonane, aby działało.

  Poradniki dostępne w ofercie sprzedażowej wydawnictwa PWN pod tym adresem https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Poradniki,2197004,k.html

  Posted by admin @ 1:24 pm

Comments are closed.