• Jaki namiot wybrać?

  Możliwość komentowania Jaki namiot wybrać? została wyłączona
  Kwiecień 7, 2019 /  Sprzęt Turystyczny

  Decydując się, na podróżowanie w obszary nieposiadające bazy noclegowej należy się odpowiednio wyposażyć. Niezbędnym elementem każdego wypadu tego typu jest odpowiedni namiot. Podróżując z drugą osobą najlepszym rozwiązaniem jest namiot 2 osobowy.

  Podstawowe typy namiotów

  Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów namiotów. Ich podstawowy podział oparty jest o kształt. Najczęściej wyróżniamy namioty typu igloo, tunelowe oraz hybrydowe, które łączą ich elementy. W zależności od wybranego rozmiaru wszystkie typy sprawdzą się jako namiot 2 osobowy.

  Najpopularniejszymi w Polsce namiotami trekkingowymi, jak i wyprawowymi są konstrukcje typu igloo. Ich wspólną cechą jest stelaż złożony z dwóch pałąków, które krzyżują się w górnej części namiotu.

  Przekłada się to na jego wysokość i duży komfort użytkowania. Z drugiej strony zwiększa to powierzchnie, przyczyniając się do wyższej wagi oraz podatności na wiatr całej konstrukcji.

  Drugim najpopularniejszym typem, który może posłużyć jako namiot 2 osobowy są namioty tunelowe. Ich charakterystyczny kształt jest wynikiem zastosowania stelaża składającego się z od 2 do 4 pałąków, które są zamontowanie równolegle do siebie.

  Są one węższe niż konstrukcje igloo oraz niższe, co zmniejsza ich wrażliwość na podmuchy wiatru. Nie duża wysokość przekłada się na mniejszą długość stelaża oraz na mniejszą powierzchnię materiału okrywającego konstrukcję. Dzięki temu namiot tunelowy jest lżejszy.

  Posted by admin @ 12:34 pm

Comments are closed.