• Poradnik jak uzyskać certyfikat ekologiczny dla swojego produktu

  Możliwość komentowania Poradnik jak uzyskać certyfikat ekologiczny dla swojego produktu została wyłączona
  14 grudnia, 2022 /  Meble

  Nawet najbardziej świadomej firmie zdarzają się sytuacje, w których musi ona uzyskać certyfikat dla swojego produktu. Na przykład, może jesteś winiarnią i chcesz sprzedawać swoje wino jako organiczne. A może prowadzisz małe gospodarstwo rolne lub hodowlane i chcesz sprzedawać niektóre ze swoich produktów jako ekologiczne.

  Niezależnie od tego, co się dzieje, ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawić, by Twój produkt otrzymał certyfikat ekologiczny.

  Przy tak wielu różnych agencjach certyfikujących, a kolejne pojawiają się każdego dnia, może być trudno dla każdego właściciela firmy lub rolnika wiedzieć, od czego zacząć, aby uzyskać certyfikat dla swojego produktu.

  Dlatego też stworzyliśmy listę niezbędnych zasobów i informacji, które mogą pomóc w znalezieniu odpowiedniej agencji certyfikacyjnej dla Twojego produktu.

  Co to jest certyfikacja żywności ekologicznej?

  Żywność ekologiczna to żywność wyprodukowana zgodnie z określonymi przepisami regulującymi produkcję, postępowanie i przechowywanie żywności.

  W wyniku tych przepisów żywność ta jest wytwarzana bez użycia chemicznych dodatków i konserwantów oraz bez użycia organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO). Oznakowanie żywności ekologicznej zależy od kraju, w którym jest ona produkowana.

  Niektóre kraje, takie jak USA, posiadają krajowy program certyfikacji ekologicznej https://jw-a.pl/certyfikat-zielony-dom/. Inne kraje, takie jak na przykład Kanada, mają szeroką gamę agencji certyfikujących, które są wykorzystywane do oznaczania żywności jako ekologicznej. Zielona

  Jak uzyskać certyfikat ekologiczny dla swojego produktu

  Istnieje kilka różnych agencji certyfikujących, które możesz wybrać, aby uzyskać certyfikat ekologiczny dla swojego produktu. Agencje te zbadają twój produkt i określą, czy spełnia on standardy określone przez agencję certyfikującą.

  Jeśli tak, oznaczą twój produkt jako organiczny. Istnieją agencje certyfikujące, które są bardziej rygorystyczne niż inne i dlatego są droższe.

  W zależności od rodzaju produktu, który wytwarzasz i jakości, której szukasz, możesz zdecydować się na uzyskanie certyfikatu od bardziej rygorystycznej agencji certyfikującej. Jeśli dopiero zaczynasz lub masz małą firmę, możliwe jest uzyskanie certyfikatu dla Twojego produktu przez mniej rygorystyczną agencję certyfikującą.

  Posted by admin @ 10:41 am

Comments are closed.